V žádné moderní domácnosti dnes nesmí chybět vysavač, pomocník, který nám usnadní úklid a udrží naši domácnost čistou.

Při výběru si lidé často pokládají otázku, jestli je lepší bezsáčkový vysavač nebo ten klasický. Oba typy mají své pro i proti. Moderní bezsáčkové vysavače shromažďují nečistoty do nádoby, kterou můžete po každém vysávámní vysypat. Při manipulaci s vysavačem se však hodně práší a proto je lepší nádobu vysypávat někde venku, jinak budete vysávat zbytečně. Za trochu námahy vám ale odpadne investice do nových sáčků.

Rodiny s alergiky v poslední době často kupují objemné vysavače pro mokré čištění. Pokud vás ani nikoho z vašich blízkých alergeny netrápí, je investice do  takového vysavače zbytečná. Úplně postačí, když si koberec jednou nebo dvakrát do roka necháte vyčistit specializovanou firmou.

A často důležitější než typ vysavače je jeho sací výkon. Ten by měl být uveden v popisu výrobku. Důležité je také vědět, kde výrobce sací výkon měřil. Jestli v těle přístroje nebo na jeho hubici. Sací výkon měřený na těle přístroje se při použití hubic snižuje.

Další důležitou vlastností vysavače je jeho schopnost zadržovat prach. U vysavače jsou velmi důležité hepa filtry, bez kterých prach jednou stranou vysajete a druhou stranou ho zase rozvíříte po bytě.

Zdroj obrázku: www.sxc.hu