Domů Sex a vztahy Zvládněte těžký rozchod

Zvládněte těžký rozchod
Spoustu žen neví co dělat, když je opustí manžel nebo přítel. Situace je těžká a někdy i běžně nezvladatelná. Na lásku se ale neumírá. Důvody rozchodu bývají různé. Ať jsou jakékoliv, vždycky existuje nějaká šance, že by to šlo spravit. Dnešní chybou je že ženy po rozchodu ničí věci od svého partnera a upadají do pletek s jinými muži. Což není úplně zdravá reakce, rozchod sice jde rozchodit s jiným mužem, ale na ženy potom upadají deprese a mají ještě větší problém to zvládat než před tím.

Nejlepším řešením je přijmout fakt, že vztah skončil. Pokud trval rok a déle, je těžké si zvyknout a člověk by měl zase začít sám a přirozeně. Každý prochází třemi fázemi.

  1. Žal a vztek

První fáze rozchodu jsou pro nás ženy nejhorší v tom, že vzpomínáme a myslíme na to, jaké to ještě mohlo být. Ať už jste nechala vy jeho nebo on vás, bolí to stejně. V tomhle období je potřeba si to urovnat v sobě samotné. Někdo třeba vyhledává pomoc od kamarádů a rodiny. Je to sice hezké, každý vás vyslechne, ale nikdo vám s tím nepomůže. Je to vaše osobní záležitost a chtě nechtě se s tím musíte vyrovnat sama.

Klidně zůstaňte doma a pobrečte si, jak potřebujete. To je ten nejlepší lék. Někomu pomůže trochu alkoholu někomu třeba sladké. Je jasné, že myslíte na něho a na to proč jste se vlastně rozešli. Takže si dejte pauzu, podívejte se na nějaké komedie, buďte sama, protože to vám pomůže nejvíc se s tím vyrovnat o samotě v té žalostné fázi a potom se jděte podívat ven, nebo se nějak projít abyste si pročistila hlavu.

  1. Přijetí faktu

To se už člověk pomalu dostává z toho šoku a uvědomuje si fakt, že jeho druhá polovička je pryč. Buď přichází přijetí samoty, nebo ještě větší stesk. Uvědomte si, jaký byl důvod rozchodu, jestli je nějaká šance dát to znova dohromady, nebo jestli ho už vůbec nechcete vidět.

Tentokrát si už můžete nechat poradit od přátel nebo rodiny. Běžte někam, kde na něho nebudete myslet, nandejte si spoustu práce a´t máte co dělat, navštivte místo kde jste dlouho nebyla. Udělejte si nějakou radost tím, že si koupíte nové oblečení, nebo nějaký doplněk do bytu.

  1. Návrat do normálního života

Začleňte se do normálního života. Běžte ven s přáteli, abyste na něho nemusela myslet. Zbavte se jeho věcí, dejte je někam do krabice a pohřběte je někam hluboko. Pokud se k vám nechce vrátit a ani vy k němu tak se netrapte tím, co mohlo být. Jestli o vás stojí a je to váš

první rozchod, tak mu dejte šanci a začněte znovu s čistým štítem a snažte se vyvarovat chování, které by vás opět mohlo rozdělit.
Musíte si přečíst