Domů Zdraví Znáte kosmetiku, která je k našemu tělu skutečně šetrná?

Znáte kosmetiku, která je k našemu tělu skutečně šetrná?

Žijeme ve společnosti, která se pomalu ale jistě snaží žít čím dál zdravěji a zodpovědněji jak k životnímu prostředí, tak vůči sobě samé. Zajímáme se o to, co jíme, z čeho se skládají krémy, čisticí prostředky, parfémy, oblečení… Oblíbenost našly kupříkladu výrobky s označením BIO nebo RAW. Přiblížíme si nyní kosmetiku, která je naprosto veganská, není testována na zvířatech a jejíž popularita velmi stoupá.

Budete čistí a voňaví, to vše přírodně

Veganskou kosmetiku nabízí např. společnost www.cosmetic-kitchen.cz. Naleznete zde sprchové gely, tělová mléka i koupelové koule. Navíc si můžete všechny produkty namíchat v pohodlí domova z ingrediencí, které upřednostňujete. Fantazii můžete popustit nejen u výběru ingrediencí, ale i co se týče barvy nebo vůně. Co třeba letní svěží okurka a limeta, k ukonejšení vůně blahodárného medu, nebo pro romantický večer něco sladce vonícího? Tělové mléko, sprchový gel i koupelové koule připravíte během pár jednoduchých kroků, nemusíte se bát, že to nezvládnete. Tato kosmetika je i velmi hezkým typem na dárek pro vaši drahou polovičku, rodinu či přátele.

Zaměřeno na pokožku i vlasy

Naše pokožka je v létě i zimě vystavována extrémním teplotním podmínkám. Trpí nejen odhalené části těla, zejména tvář a ruce – nezapomínejte na hydratační krémy. Zabrat dostanou také rty, tady je skvělým řešením balzám na rty. Ošetření zajistěte i vlasům, zvláště tehdy, když nepoužíváte pokrývku hlavy.

Zdravotní kosmetika má své opodstatnění u velké části dospělé populace. Kupříkladu taková citlivá pokožka, akné i lupy, atopický ekzém a další kožní onemocnění, dokážou značně potrápit. Proto nabízí bohatou paletu přípravků z oblasti krémů, mycích přípravků na pokožku, vlasy i intimní partie. Je trochu jiná než dětská kosmetika, ale v některých složkách se shodují. Nejčastěji je k dostání v lékárnách, větších drogeriích nebo si ji můžete zakoupit prostřednictvím internetových obchodů.

Nenakupujte nadále kosmetické prostředky, které vám neprospějí, ale naopak vaši zdravotní situaci mohou zhoršit. Jsou sice mnohdy levné, ale za komplikace, jež působí malým i velkým, rozhodně nestojí.

Musíte si přečíst