Domů Ostatní Život bez nemocí

Život bez nemocí

Někdy sice jsme rádi za teplotu, protože si po dlouhé práci konečně můžeme i pořádně odpočinout, protože je nám dovoleno i několik dní jen tak polehávat. Ovšem ty stavy s nemoci spojené, jsou nepříjemné, a tak bychom nejraději byli stále zdraví, co pro to musíme udělat?

Jezte zeleninu a ovoce

Každá babička i maminka své dětí nutí jíst zeleninu a ovoce. Děti sice těmto pochoutkám moc nelahodí a mnohdy je odmítají, ovšem právě tyto suroviny jsou plné živin a vitamínů, které pomáhají udržet pevné zdraví. Takže pokud chcete být zdraví, tak jedním z mnoha pravidel je mít správný jídelníček, tedy takový, kde je kromě masa i nějaké rajčátko, jablíčko a podobně. Naopak vyhněte se hodně mastným jídlům, protože ty jsou těžké a unavují nás. A dokonce jsou příčinou některých nemocí. Rozhodně to pomůže i vaši postavě.

Musíte se hýbat!

Další podmínkou, abyste se stále cítili zdraví, je pohyb. Mnozí jej podceňují, ovšem pohyb je velice důležitý, zejména venku na čerstvém vzduchu. Kromě pravidelného cvičení třeba ve skupince anebo plávání je dobré aspoň párkrát zajít si ven na procházku anebo jen vyvenčit psa. Někteří sice naříkají, že na pohyb nemají dostatek času či financí. Obě tyto varianty jsou pouhou výmluvou, protože každý člověk si najde aspoň jednu volnou hodinu dvakrát do týdne. A co se týče financí, tak je také nepotřebujete, protože zacvičit si můžete i doma před televizí anebo si můžete zajít zaběhat do parku, za což nic platit nemusíte.

TIP: Pro své nejmenší nezapoměňte sjednat úrazové pojištění pro děti

Nepodceňujte lékařské kontroly

Někteří lidé mají s doktorů strach a pravdou je, že většina doktorů ve vás vidí spíše jako zákazníka, než klienta a tak vás mnohdy hodí od čerta k ďáblu. Ovšem pokud chcete mít život bez nemocí, neměli byste zanedbávat lékařské prohlídky, protože i na běžné prohlídce může odborník odhalit nějakou nemoc a pomoci vám s ní bojovat. A pokud nic neodhalí, tak vám aspoň doporučí, jak si zachovat pevné zdraví.

Psychika je půl zdraví

Úplně nejdůležitější věci, jak dosáhnout života bez nemocí je váš psychický stav. Ačkoliv se to nezdá, tak špatná nálada, stres a podobné pocity mohou vyvolat spoustu onemocnění. Proto je důležité být v klidu a žít pozitivně. Někdy je to sice velice obtížné, avšak měli bychom to nějak vyvažovat. Například pokud máte nějaký těžký den v práci, kde jste byli opravdu ve stresu či naštvaní, tak byste si to měli vrátit něčím pěkným. Vlezte si večer do horké vany a odpočívejte. Nebo se běžte uvolnit procházkou k rybníku, někoho uklidňuje i sport a tím zabije hned dvě mouchy jednou ranou, tedy psychickou harmonii a pohyb v jednom. Prostě dělejte něco, co vás baví a u čeho se dokážete uvolnit.

Jídelníček a pravidelné kontroly jsou sice prevencí, ale pilíř, na kterém všechno stojí je váš psychický stav. Buďte v klidu, optimističtí a nerozčilujte se a můžete mít život bez nemocí.

Musíte si přečíst