Hubnutí je běh na dlouhou trať. To ví každý, kdo se o štíhlou figuru pokoušel.  Cesta za vysněnou postavou nemusí být tak obtížná, pokud využijete moderních prostředků. Jedním z nich je kavitace, nebo-li bezbolestná liposukce.

Kavitace obourává tuk díky nízkofrekvenčnímu ultrazvukovému vlnění. Působením ultrazvukových vln se tuk uvolní a přes lymfatický systém se dostane ven z těla.  Při zákroku nedochází k poškození kůže nebo orgánů.

Kavitace je skvělým pomocníkem pokud chcete zformovat břicho, boky, stehna, hýždě nebo paže. Bezbolestná liposukce je vhodná pro lidi s nadváhou, ale může pomoci každému, koho trápí nějaká tělesná disproporce. Kavitace snižuje počet tukových buňek v těle, zmírní projevy celulitidy, vyhladí a zpevní  kůži.

Kavitace je na rozdíl od klasické liposukce šetrný zákrok  a nevyžaduje téměř žádný zvláštní režim. Zpravidla hned po kavitaci se můžete věnovat běžným činnostem.  Samotná procedura netrvá déle než tři čtvrtě hodiny a první změny jsou viditelné téměř okamžitě po ošetření. Už po prvním zákroku můžete odejít štíhlejší o pár centimetrů.  Pokud chcete dosáhnout většího úbytku, měli byste kavitaci několikrát opakovat. Počet ošetření vám doporučí v kavitačním centru.

Jak probíhá ošetření?

Dříve než zákrok podstoupíte, čeká vás konzultace a pracovník centra vám přeměří a označí partie, na kterých chcete zákrok podstoupit.

Před samotným zákrokem vám pracovník centra nanese na tělo speciální gel a pak přiloží kavitační ultrazvukovou sondu.  Během kavitace můžete v  ošetřované oblasti cítit drobný tlak, mravenčení nebo teplo.  Po skončení kavitace vás uloží na speciální relaxační lůžko a na nohy dostanete lymfodrenážní nohavice. Tím dojde k nastartování vašeho lymfatického systému, kterým tuk pryč z těla.

Kdy kavitaci vynechat?

Kavitace ve většině případů nemá žádné vedlejší účinky. Nicméně existují případy, kdy je lepší ošetření vynechat.  Kavitaci by měla zvážit těhotná nebo kojící žena, lidé s chronickým onemocněním jater, ledvin nebo poruchou krvetvroby a osoby s vysokým krevním tlakem.  Na kavitaci nechoďte, pokud berete antibiotika, máte chřipku nebo v době menstruace.

O svých pochybnostech si promluvte s pracovníkem kavitačního centra a nezapomeňte personál informovat o všech lécích, které užíváte. Pro většinu lidí je však  kavitace šancí, jak bez bolesti a trápení zatočit s nadbývajícími centimetry.