Domů Zdraví Zdraví máte jen jedno

Zdraví máte jen jedno
Naše tělo je pro nás svatostánkem. To by mělo platit vždy a pro všechny. Bohužel někteří z nás na péči o své tělo nedbají a tak ho pořádně zanedbávají. Pokud i Vy patříte k této skupině, probuďte se. Tělo se nedá vyměnit, a ne všechny nemoci se dají léčit, proto byste se v první řadě měli orientovat v prevenci možných onemocnění.

Když je člověk mladý, myslí si, že dostatek sil bude mít stále, a tak ho stáří vůbec netrápí. Čas však plyne rychle a první příznaky nešetrného zacházení s vlastním tělem se mohou projevit mnohem dříve než si myslite. Zejména nesprávné stravovací návyky a nedostatek pohybu mohou vést k závažným onemocněním v pokročilém věku. Abyste tedy i o pár let vládali běhat za vnoučaty, zejména pokud se neplánujete vzdát aktivního pohybu, měli byste změnit jídelníček a pravidelně cvičit. Síly jaké máte teď nevydrží věčně, musíte na nich pracovat aby Vám vydržely co nejdéle.

Pokud v pozdějším věku nechcete být vlastním dětem přítěží, zajímejte se o své zdraví a nezanedbávejte ani pravidelnou návštěvu svého lékaře. Pokud se i vyskytnou nějaké zdravotní komplikace, v předstihu se dají i řešit. Pokud to budete odkládat stav může být nevratný.

Ne všechny nemoci se však dají léčit. Nepříjemná je osteoporóza, která se jinak nazývá i tichý zloděj kostí. Pokud se takový stav nezačne řešit včas může později způsobit vážné komplikace. Zejména u starších lidí díky osteoporóze dochází mnohem častěji k vážným zlomeninám, jejichž hojení je velmi zdlouhavé. K dlouhému pobytu na lůžku se mohou přidružit i jiné komplikace.

Abyste si tedy udrželi zdravé a pevné kosti dodávejte tělu potřebné vitamíny a minerály. Calcium od bio-min.sk je hlavním stavebním prvkem kostí, díky kterému se vyhnete nejen osteoporóze ale i jiným závažným chorobám.
Musíte si přečíst