Domů Zdraví Zázvorový čaj zahřeje i vyléčí

Zázvorový čaj zahřeje i vyléčí
Při nachlazení nebo průjmech nemusíte hned utíkat pro spoustu léků. Je vhodné spolehnout se na sílu přírody – a jestli vám chutná zázvor, pak je skvělým řešením zázvorový čaj. Ten vás totiž jen nezahřeje, ale má i spoustu léčivých účinků.

Už staří Číňané a Indové věděli, jak velkou moc má zázvor. Obsahuje v sobě vitamíny a v kombinaci s dalšími přísadami působí jako lék. Ostatně, je to bylina, takže se nemusíte bát využívat jejích účinků. Jen je třeba dávat si pozor na dávkování, protože užívání zázvoru ve velkém množství může způsobit nepříjemné zdravotní problémy. Ale pokud to nepřeženete, nemáte se čeho bát. Proto klidně vyzkoušejte recept na zázvorový čaj nebo si kupte třeba kandovaný zázvor. Obojí pomáhá i chutná skvěle.

Ideální v těhotenství

Zázvor si oblíbily hlavně těhotné ženy, protože působí proti ranním nevolnostem, zmírňuje křeče a srovná vám po zvracení žaludek. Pro více informací klikněte sem a přečtěte si, čím vším pomáhá. Zkrátka v prvních třech měsících těhotenství se zázvor stává nejlepším přítelem všech žen. A to ať už ve formě čaje nebo jinak upravený. Je ovšem třeba dávat velký pozor na dávkování a nepřekračovat ho, jinak by to mohlo mít negativní vliv na vývoj plodu (a v krajním případě by předávkování vedlo až k potratu). Po poradě s lékařem ale nic nehrozí.

Sušené ovoce ozdobí domov

Výborným zdrojem vitamínů a pomocníkem v boji s nemocemi je i ovoce. Ale nemusíte ho jíst jen čerstvé. Aby se předešlo jeho zkažení, můžete se pustit do jeho sušení a pochutnávat si na výborných plodech ještě dlouhé týdny po jejich zakoupení. A nebo je využijte jako dekorací a ozdobte si jimi svůj byt. Jestli vás to láká, přečtěte si o sušení ovoce a inspirujte se. Usušit totiž můžete takřka cokoliv a často k tomu nepotřebujete ani speciální přístroje. Stačí jen chuť a nadšení.
Musíte si přečíst