Domů Zdraví Zatočte s rýmou díky mořské vodě do nosu

Zatočte s rýmou díky mořské vodě do nosu

V tomto zimním počasí, kde se venku střídá déšť s chumelením, velmi snadno dochází k nachlazení, či dokonce onemocnění. Nijak zvlášť tomu nepřidávají ani časté přechody z tepla do zimy. To všechno má pak za následek, že organismus je oslabený a stačí, aby v naší přítomnosti někdo kýchnul, a hned je z toho rýma. Infekce dýchacích cest, tedy rýma, je asi tou nejotravnější nemocí. Ne nadarmo se říká, že léčená trvá sedm dní a neléčená týden. Naštěstí je tu jeden z mála pomocníků, kteří se s ní vypořádají i rychleji.

Mořská voda do nosu

Rýma je způsobená především větším množstvím hlenu a sekretu, který se tvoří na nosní sliznici, a právě to nás nutí smrkat a kýchat. Mnoho přípravků, které se na rýmu doporučují, se musí aplikovat přímo ke sliznici a působí jen v přímém kontaktu s ní. Pokud se tak nestane, jejich účinek je nedostatečný. Právě v těchto případech má nejlepší vlastnosti sprej s mořskou solí. Kapičky mořské vody, kterou stříknete na sliznici, totiž odplaví nežádoucí hlen, a pozitivně působí na celkovou činnost sliznice. Tato jednoduchá čistící funkce pak dokáže zahnat rýmu v začátcích. Mořská voda do nosu (www.vicks.cz/cs-cz/pripravky-vicks/morska-voda/vicks-aquababy-morska-voda) navíc nemá žádné vedlejší účinky. Různé druhy nosních sprejů s mořskou vodou i bez ní a další přípravky proti nachlazení najdete u firmy Vicks.

Vhodná i pro nejmenší

Na trhu najdete v dnešní době velké množství všech možných volně prodejných přípravků proti rýmě, od kapek až po spreje. Všechny tyto přípravky ale v příbalovém letáku mají nežádoucí efekty při dlouhodobém užívání. Lze je tedy používat jen na omezenou dobu. Zvláště u malých dětí je toto však nanejvýš nechtěné. Šetrným a neškodným řešením je proto i pro ty nejmenší mořská voda. Aquababy sprej s mořskou vodou je 100% přírodní roztok, a nemusíte se tak bát žádných nechtěných vedlejších účinků.

Odkaz:
http://www.vicks.cz/

Musíte si přečíst