Domů Volný čas Zařiďte skupinový výlet do Prahy za přijatelnou cenu

Zařiďte skupinový výlet do Prahy za přijatelnou cenu

Praha je městem, které by se dalo prozkoumávat snad donekonečna. Ať sem přijedete kdykoliv, vždycky zde objevíte něco jiného. Tak proč se o víkendu nesbalit a nevydat se s partou přátel na hezký výlet? Vezměte děti, kamarády s drahými polovičkami nebo naplánujte výlet pro školáky, které učíte. Praha určitě nezklame.

Drobnou nevýhodou, když dojde na výlet do Prahy, jsou finance. Cena cesty závisí na tom, z jakého koutu republiky pocházíte. Vstupné, jídlo a ubytování jsou ovšem drahé téměř vždycky. Praha je vyhledávaným turistickým centrem a místní obchodníci se toho snaží co nejvíce využít. Najdete ale i výjimky. A víte, na čem se dá významně ušetřit? Přece na ubytování.

Jede-li vás hodně, dostanete speciální skupinovou cenu

Některé hotely a penziony nabízí skupinám speciální ceny. Určitě toho využijte, protože se dostanete na velmi zajímavé částky. Na noc se, teď v sezóně, ubytujete třeba do 500 Kč, a to včetně snídaně formou bufetu. Kde? Tyto ceny nabízí například penzion v Praze 5 s názvem Akát. Nachází se blízko Smíchovského nádraží, kde jezdí metro, autobusy i tramvaje, takže se odsud snadno dostanete do každého kouta Prahy. Ostatně na hlavní nádraží dojedete za 7 minut, na Václavské náměstí dokonce jen za pět.

Budete-li spát spolu, ušetříte

Klasické pokoje hotelového typu jsou pochopitelně dražší než vícelůžkové místnosti na hostelu. Pokud si ovšem jedete užít Prahu s větší skupinou přátel, může být společné spaní v jednom pokoji daleko větší zábava. Nebyla by legrace se zase jednou vyspat na lůžku v patře? Cenové rozdíly mezi sdílenými a hotelovými pokoji jsou značné. Penzion Akát přitom i v těch sdílených nabízí LCD TV, stolek, židle, šatní skříně, koupelnu se sprchou a toaletou i fén na vlasy. Dokonce vám uschovají zavazadla, jestliže přijedete mimo check-in nebo odjedete mimo check-out. Tak na nic nečekejte a naplánujte si svůj výlet do Prahy.

 

Musíte si přečíst