Domů Domácnost Začněte plánovat vánoční dárky už teď

Začněte plánovat vánoční dárky už teď

Je na čase řešit vánoční dárky. Ptáte se proč tak brzo? Čím dřív začnete, tím více se vyhnete stresu a zbytečným problémům se sháněním dárků na poslední chvíli. Zapomeňte na zběsilé nákupy v obchodních centrech a nakupujte z pohodlí domova. Ušetříte čas i peníze.

Nejen Vánoce na krku

Dárky na Vánoce si naplánujte dopředu, možná vás čeká ještě shánění několika narozeninových dárků nebo dárků k jiné příležitosti, ale vždy je dobré vědět, co chcete danému člověku pořídit. Klidně se inspirujte na internetovém obchodě a vyhnete se tak zdlouhavému a časově náročnému procházení kamenných obchodů.

Udělat to jinak

Naplánujte si, pro kolik lidí dárek vymýšlíte, nebojte se rozdávat „skupinové“ dary, protože jeden hodnotnější dar darovaný třeba manželskému páru na míru, např. dle společných zálib, může udělat mnohem více radosti než dva dárky. Partnerský pár nebo také děti potěší společenská hra, a vy tak můžete ušetřit a zároveň potěšit více lidí.

Zapomeňte na předražené dárky

Dárky nemusí být drahé, stačí, když bude vidět, že jste si s nimi dali práci a přemýšleli nad nimi. Nebojte se vtipných dárků, které vaše blízké pobaví, a možná jim uděláte radost, jakou se ještě jiným nepovedlo.

Mít chytrý rozpočet

Stanovte si rozpočet a určete si, kolik dárků chcete svým blízkým pořídit. Je na vás, zda koupíte jeden hlavní dárek pro maminku nebo pro ni vyberete víc menších dárků. To stejné platí i o dalších členech vaší rodiny. Nezapomínejte ani na své blízké a kamarády. Dárek pro kamarádku může být maličkostí, která však potěší a překvapí.

Seznam je na místě

Začněte seznamem. Sepište si, komu chcete dát dárek, a ke jménům připište, jaký dárek vás napadne. Můžete vybírat dárky podle hobby nebo upřesnit zájmy obdarovaného. Procházením internetového obchodu s dárky vás mohou napadnout i dárky pro další členy rodiny nebo přátele.

Ušetřete čas i peníze

Největší výhodou internetového nakupování je úspora času a také peněz. Všechny dárky máte pohodlně na jednom místě a stačí si jednoduše vybrat. Poté vám dárek přijde poštou nebo si jej můžete osobně vyzvednout v prodejně.

Z pohodlí domova

Zároveň oceníte, že zboží přes internet je vždy výrazně levnější než zboží v kamenné prodejně. Vybírat dárky pro blízké můžete také neomezenou dobu v klidu svého domova. Vyhnete se frontám, zbytečnému cestování a také stresu z přeplněných obchodů.

Musíte si přečíst