Domů Zdraví Za inkontinenci se není třeba stydět, dá se s ní bojovat

Za inkontinenci se není třeba stydět, dá se s ní bojovat

Inkontinence neboli únik moči trápí spoustu lidí. Podle některých statistik s ní má zkušenosti čtvrtina populace starší 35 let, podle dalších jí trpí až polovina žen. Nejde tedy o nic nenormálního, s čím by byl člověk za podivína. Jedinou komplikací je, že se o tomto intimním problému příliš nemluví, a tak lidé často nevědí, jak ho vlastně řešit.

Začíná to nenápadně. Nejdřív se objeví pár kapek při zvýšené fyzické aktivitě nebo smíchu. Později se však z několika kapek vyklube větší množství a inkontinence vás začne omezovat. Bojíte se kvůli ní chodit do společnosti, aby si toho náhodou někdo nevšiml, jste nesví, když máte doma návštěvu. Ze začátku své potíže tajíte i před svými blízkými. Takhle se ale dlouhodobě žít nedá. A tak pokud cítíte, že něco není v pořádku, je na čase pustit se do boje!

Inkontinenčních pomůcek pro ženy je spousta

Ženy to mají v tomto ohledu snazší. Nejspíš je to tím, že únik moči trápí častěji právě něžnější pohlaví. Dámy si tedy mohou vybírat inkontinenční vložky i kalhotky různých značek. Jejich nošení není nijak omezující, bývají velmi tenké, prodyšné, šetrné k pokožce, pohlcují zápach. Podobně jako klasické menstruační vložky mají různé stupně absorpce, takže si vyberete podle toho, zda vás trápí jen lehký nebo střední únik moči.

Inkontinenčních pomůcek je celá řada. Začíná to tenkými slipovými vložkami, pokračuje klasickými vložkami s ochranou proti protečení, zápachu a vlhkosti. Dále se dají pořídit natahovací kalhotky, vložné pleny, fixační kalhotky a inkontinenční podložky. Všechny fungují perfektně a je jen na vás, jaký typ ochrany si zamilujete. Mimochodem značka TENA posílá zájemcům vzorky zdarma, tak se o ně neváhejte přes jejich web přihlásit.

Návštěvu lékaře neodkládejte

Inkontinenční pomůcky vás sice navrátí zpět do života, nicméně i tak je vhodné se vydat k lékaři. Nestyďte se promluvit o svém problému, odborník vám pomůže. Poradí, jak byste měli posilovat pánevní dno a jak se s inkontinencí vypořádat, aby vás v životě nemusela omezovat.

A ještě jedna rada na závěr. Je-li vám skutečně nepříjemné o těchto potížích mluvit, najděte někoho se stejným problémem. V internetové diskuzi, v podpůrné skupině apod. Budete spolu sdílet zkušenosti, jaké pomůcky vám nejvíce vyhovují, a navzájem se podpoříte. Inkontinencí trpí skutečně hromada lidí, takže nemějte strach, že jste v tom sami.

Musíte si přečíst