Domů Krása a kosmetika Vyplatí se koupit si imitaci parfému?

Vyplatí se koupit si imitaci parfému?

Každý člověk má svou typickou nezaměnitelnou vůni, která může na některé jedince působit jako afrodisiakum, jiným však naopak nemusí vyhovovat vůbec. Je proto lepší svůj přirozený pach alespoň během společenských akcích decentně zakrývat. K tomuto účelu se používají různé parfémy. Ty však nejsou vždy úplně nejlevnější, a proto spousta lidí raději volí kopie parfémů, jež jsou cenově mnohem dostupnější.

Utrácet za značku je zbytečné

Dnes není problém pořídit si třeba imitaci parfému Chloe, co je prakticky k nerozeznání od originálního produktu. Jediný rozdíl je v ceně. To samé platí i pro ostatní přední značky, jako jsou třeba Chanel nebo Dior. K dostání jsou nejen imitace klasických, ale rovněž i pudrových parfémů. Koupit si napodobeninu své oblíbené nebo vysněné značky mohou pochopitelně jak ženy, tak i muži.

Sice je nám často prostřednictvím reklam podsouváno, že světové parfémy od Chanelu, Chloe nebo Dioru jsou vyrobeny ze speciálních esencí, jejichž vůně je zcela nenapodobitelná, nicméně pravda je trochu někde jinde.

Neexistují žádné speciální květiny ani jiné ingredience, které by byly dostupné pouze pro ty největší firmy. Táhnout se s horolezeckou výbavou kvůli vhodné přísadě někam do Himalájí nebo se prodírat hustou brazilskou džunglí nikdo nebude. To jsou jen pověry.

Vždy jde jen o smíchání relativně dostupných látek v určitém poměru, o nic víc ani méně. A takové receptury jde poměrně snadno napodobit.

Domácí test

Konec konců, není zase tak složité udělat si doma jednoduchý test. Stačí si objednat některý ze značkových parfémů a zároveň koupit i jeho napodobeninu. Pak už jen stačí pouhým přivoněním provést porovnání. Většina lidí zaručeně nebude schopna poznat rozdíl.

Není to sice levná zkouška, ale jde na ní jednoduše ukázat, že utrácet desítky tisíc ročně za speciální vůně je nesmysl, když lze to samé koupit na internetu za dvě stovky.

Musíte si přečíst