Domů Móda Oblečení Vyberte si ideální ponožky pro vaše nohy

Vyberte si ideální ponožky pro vaše nohy

Ponožky máme snad úplně všichni. Nedáme na ně dopustit hlavně v zimě, ale víceméně nás provází po celý rok. Jejich zásob nebývá nikdy dost, a když najdeme některé dobře padnoucí a z příjemného materiálu, pocit z jejich nošení je hned ještě o něco lepší. Podívejte se, co sledovat při výběru ponožek. S pomocí tohoto článku se vaše nohy budou cítit jako v bavlnce.

Z bavlny i bambusu

Bambusové ponožky se těší velké oblibě díky svým dobrým vlastnostem. Materiál má dobré absorpční vlastnosti, je příjemný na dotek a přirozené antibakteriální vlastnosti bambusového vlákna pomáhají předcházet nechtěnému zápachu nohou. Dobré termoregulační vlastnosti se hodí pro použití v zimě i v létě. Druhou oblíbenou variantou jsou bavlněné ponožky. Ty se opět hodí pro celoroční nošení, jsou měkké na dotek a rovněž absorbují přebytečnou vlhkost.

Noste svoji správnou velikost

Správnou velikost ponožek zjistíte podle rozměrů své nohy a přiřazeného údaje v tabulce. Snažte se vždy volit právě tuto variantu pro dosažení maximálního možného komfortu. Platí to i pro druh ponožek. Pánské ponožky jsou šity s ohledem na širší nohu a bývají často větší.

Pamatujte na to, že výška bot ovlivňuje výšku ponožek. Do nízkých tenisek se hodí krátké kotníčkové ponožky a do vysokých kozaček si oblékněte klidně dámské ponožky skoro až ke kolenu. U menších variant by vám neměla sklouzávat pata, protože v takovém případ hrozí vznik odřenin a puchýřů. Na sportování si berte opravdu dobře padnoucí modely o vhodné tloušťce podle počasí. 

Zahřejte své nohy

Do studených dní a pro všechny, kdo jsou zimomřiví, jsou ideální teplé ponožky z ovčí vlny. Případně je můžete nahradit i tlustšími bavlněnými a bambusovými. Další rady pro výběr ponožek vám udělají jasno i v posledních detailech. A potom se můžete vrhnout na nákup celé nové sady.

Musíte si přečíst