Domů Krása a kosmetika Vliv vzhledu na psychiku

Vliv vzhledu na psychiku

Vzhled hraje v současné době velice podstatnou roli. Funguje jako nástroj, který nám pomáhá zvýšit sebevědomí, dodat odvahu. Prostřednictvím něj působíme na ostatní, sdělujeme jím svůj postoj k životu, k lidem kolem nás i k sobě samým. Může nám buď pomoct, nebo se naopak obrátit proti nám.

Nedostatek sebedůvěry

Spousta žen – a nejen jich – se často podceňují, nevěří si, pochybují o sobě, připadají si málo atraktivní. Neustále se totiž porovnávají s ostatními a v jejich představách z toho pak samy nevychází zrovna nejlépe. Řada věcí je však pouze v naší hlavě. To, jak sami sebe vnímáte, když se díváte do zrcadla, je čistě váš subjektivní pocit. A čím častěji se pozorujete, tím spíše si nejrůznější chybičky najdete. Leckdy tak „stačí“ pouze zapracovat na svých myšlenkách, zkusit se vidět objektivně, zvenčí. Problém se totiž obvykle nachází v nedostatečné sebedůvěře.

Čas na změnu

Pokud však máte pocit, že na vás příroda v mnoha ohledech šetřila, pak se můžete pokusit s tím něco udělat. Ať už bojujete s nadváhou, trpíte akné nebo máte křivé zuby, vždy existuje nějaké řešení. Stačí se jen rozhodnout a sebrat odvahu ke změně. Dnes už totiž není nutné trápit se všemožnými mindráky, plastická chirurgie umí zázraky prakticky na počkání. A není nic špatného na tom, vylepšit si svůj vzhled, pokud se pak budete cítit lépe. Mezi nejčastější zákroky patří plastika prsou. Právě ňadra totiž hrají důležitou estetickou roli, odedávna jsou považována za symbol krásy a ženskosti. A je dokonce vědecky ověřeno, že spokojenost s poprsím má přímý vliv na psychiku žen. Jsou-li povislá nebo různě velká žena se cítí méněcenná.

I muži mají své mindráky

Pokud si myslíte, že se touha po kráse a dokonalosti týká pouze žen, pak vás musíme vyvést z omylu. Ani pánové se ordinacím plastických chirurgů nevyhýbají. K nejžádanějším úpravám u nich patří plastika nosu. Nos svým tvarem totiž výrazně přispívá k výrazu obličeje, neboť je jeho dominantou. Dovede ovlivnit dojem, který člověk dělá na své okolí, pomocí něj je tvář snáze zapamatovatelná. A protože řada lidí s jeho tvarem a velikostí není spokojená, rozhodne se operativní změnu podstoupit.

Rada na závěr

Nezapomeňte, že tajemství krásného vzhledu nespočívá jen v dokonalé vnější kráse, ale vyzařuje zevnitř. Pokud se sami nezačnete mít rádi, nic na tom nezmění ani sto plastických operací.

Musíte si přečíst