Domů Móda Víme, jak správně vybrat dámský zimní kabát. Hlavní je se zaměřit na...

Víme, jak správně vybrat dámský zimní kabát. Hlavní je se zaměřit na tyto věci

Zimní kabát je ideálním kompromisem mezi elegantním vzhledem a funkčností z hlediska odolnosti vůči chladným zimním podmínkám. Jenže vybrat takový kabát není vůbec tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Brát v potaz je třeba nejeden parametr.

Typ postavy

Pro ženy mající postavu typu hruška se doporučují kabáty vojenského střihu, s doplňkem na ramenou nebo s dvouřadými knoflíky. To bude přispívat ke zvýraznění štíhlého pasu a odvedení pozornosti od objemnější spodní části těla. Dalším známým typem jsou šťastné majitelky tzv. přesýpacích hodin. Zde délka nehraje žádnou roli, a padnout by tak měly jak dlouhé, tak krátké kabáty.

Ženám s jablíčkovou postavou sluší zejména kabáty s větším výstřihem a patřičným lemem dole. Ideální délka by pak měla dosahovat zhruba do půli stehen. Obdélníkový typ postav náramně sedí ke kabátům s tzv. áčkovým střihem. Ten navodí vzhled štíhlého ženského boku a pasu. Opomenout nesmíme ani na ženy s drobnou postavou, kterým ještě do nedávna bylo nošení zimních kabátů odepíráno. Volte klidně jasnější barvy, textury nebo dokonce kabáty s vycpávkami na ramenou.

Důležité parametry

Zkoušíte-li si dámský zimní kabát již v letních měsících, vybírejte vždy o číslo větší, jelikož pod ním s největší pravděpodobností nebude nosit pouze tričko. Dámské zimní kabáty by měly zejména splňovat svou primární funkci, kterou je ochrana před chladem a zimou. Z toho důvodu se dívejte po kvalitním materiálu, mezi který patří kupříkladu tradiční vlna. A na závěr možná to největší úskalí – design a barva. Kupujete-li zimní kabát s vidinou dlouhodobého nošení, neohlížejte se po aktuálních módních trendech a kupte si zkrátka to, co se vám od srdce líbí.

Ať už se budete rozhodovat mezi luxusní dámskou bundou s kožešinou, nebo zimním kabátem, vybírejte dle typu vaší postavy a v neposlední řadě neopomeňte také samotnou péči o oděv.

Musíte si přečíst