Domů Zdraví Věčné téma depilace a epilace – jak se rychle a jednoduše zbavit...

Věčné téma depilace a epilace – jak se rychle a jednoduše zbavit chloupků

Zbavování se chloupků v podpaží, na nohou, na intimních partiích, ale také na obličeji není jen módní záležitostí. Muži i ženy se zbavují ochlupení, protože se cítí lépe psychicky a také tím eliminují nepříjemné pocení. Víte, jaké způsoby depilace můžete využít?

Manuální holení doma

Depilace je zbavování se chloupků, které jsou na povrchu kůže. Na trhu existuje množství strojků, které vám holení ulehčí. Stejně tak fungují i žiletky. Správné holení by mělo být prováděno proti růstu chloupků, abyste pokožku oholili opravdu dohladka. Nevýhodou tohoto manuálního holení je nutnost častého opakování, nepříjemné zarůstání chloupků a také jejich zanícení. Navíc se takto holené chloupky stávají silnější a tmavší.

Depilace cukrovou pastou

Oblíbenou a vyhledávanou možností, jak se zbavit chloupků je depilace cukrovou pastou. Tuto službu nabízí salon krásy a její výhodou je to, že depilace pastou není tak bolestivá, jako depilace voskem. Navíc oholení vydrží až měsíc. Cukrová pasta se vyrábí z citrónové šťávy, vody a cukru, je možné ji tedy považovat za naprosto přírodní způsob holení. Výhodou je také to, že vám profesionální salon krásy může nabídnout všech partií, včetně citlivých částí těla. Například obličeje, horního rtu, obočí, podpaží nebo třísel.

Depilace voskem

Další metodou, kterou může nabídnout salon krásy je depilace voskem. Tato depilace je sice bolestivější a chloupky musí dorůst až do 5 milimetrů, ale kůže je po depilaci velmi hladká a vydrží v tomto stavu až měsíc. Opět je možné použít tuto metodu na citlivé oblasti třísel a také na obličej. Vybrat si můžete mezi depilací studeným voskem a teplým voskem. Při použití teplého vosku zároveň kůži vyživujete a dochází k vytržení chloupků i s kořínkem.

Další dlouhotrvající metody

Mezi další metody, jak se zbavit chloupků, patří také fotoepilace, toto ošetření je však závislé na typu kůže. Laserová epilace patří mezi nejefektivnější způsoby, jak se zbavit chloupků, ovšem je také velmi drahá. V některých případech se může stát, že lidem po této epilaci už nenarostou chloupky znovu. K této metodě se používají moderní přístroje a některé mají i dynamické chlazení, což zaručuje komfort celého zákroku. Poslední možností je epilace ultrazvukem, která je také rozšířená. Ultrazvuk totiž do kořínku chloupku vysílá vlny a poškozuje tak jejich růst.

Zajímavosti

  • Možná jste nevěděli, že téměř 75 % žen se v Evropě zbavuje ochlupení.
  • Pro trvalou epilaci laserem potřebujete alespoň pět sezení.
  • Zajímavostí je, že téměř 35 % chloupků zmizí již po prvním ošetření laserem.

 

Musíte si přečíst