Domů Domácnost V roce 2017 jsou v centru pozornosti přírodní barvy a jednoduchost

V roce 2017 jsou v centru pozornosti přírodní barvy a jednoduchost
Zatímco někdo dává přednost nadčasovému řešení, spousta lidí naopak mění vzhled bydlení ruku v ruce s aktuální módní vlnou. Ať už patříte do jedné, nebo druhé skupiny, máte-li pocit, že by vaší domácnosti prospěla změna, začtěte se do následujících tipů. Prozradíme vám, jaké trendy vládnou interiérům v roce 2017!

Letošní rok je vhodným obdobím pro velké změny, a to i pro konzervativní jedince, kteří se novinkám brání. Důvodem jsou velmi příjemné trendy, do kterých se okamžitě zamilujete. Malíři pokojů Praha z řemeslnického cechu EKOMPLEX zaznamenali zvýšenou poptávku po přírodních barvách a vzdušném, nekomplikovaném a jednoduchém designu. V minulých letech naopak převládaly výrazné tóny a jejich kombinace.

hledejsmudlo.cz_ekomplex_01

Tip: Chystáte se malovat? Přečtěte si pár praktických rad!

Natěrači z EKOMPLEXU dodávají, že rok 2017 se nese v duchu přirozenosti a návratu k přírodě. Pro blyštivé dekorace a lesklé plochy již není místo, nyní hraje prim útulnost, přírodní materiály a ruční výroba s důrazem na recyklaci.

Možná jste nabyli dojmu, že současné trendy nejsou příliš nápadité, ale opak je pravdou. Škála barev, které jsou „in“, je velmi široká. Atraktivní jsou kombinace zemité zelené, béžové a terakotové – působí uklidňujícím dojmem a navozují v interiéru harmonii. Žádaný je také šedo-modrý odstín, protože vypadá dobře se světlejšími odstíny a vytváří efekt vzdušnosti. Znamenitě však vypadá také společně s tmavšími tóny a doplňky z přírodního dřeva.

hledejsmudlo.cz_ekomplex_02

V oblasti malování bytů jsou trendy také variace kávové, cappuccino a hnědé. A opět se vrací pastelové barvy všeho druhu.

A která barva je v poslední době stále populárnější? Ideálním kandidátem je zelená, ovšem pouze za předpokladu, že splní účel – spíše než křiklavé odstíny jsou na výsluní zemité tóny, barvy listí a svěží kombinace zelené se žlutým podtónem. Právě tyto barvy jsou tím pravým balzámem na duši!
Musíte si přečíst