Domů Sex a vztahy Udržet si vztah, znamená být stále ve střehu

Udržet si vztah, znamená být stále ve střehu
Chcete si udržet váš vztah a je pro vás důležitý? Jste ve vztahu šťastni a nechcete nic měnit? Pak neusínejte na vavřínech, ale neustále se snažte a to dokonce i tehdy, když máte vše téměř jisté.

Snažte se uchovat rituály, jako na začátku

Jisté není nikdy nic, a i když se vám zdá, že by vás partner nikdy neopustil, tak na to rozhodně nespoléhejte, ale o partnera stále bojujte. Znáte ty začátky. Vše je krásné, ráno se probudíte, okamžitě se běžíte upravit, učesat a nalíčit, abyste svého partnera po ránu nevyděsila a vypadala přitažlivě hned, jak otevře oči.

Po čase však polevujete a dokonce doma chodíte nenalíčená klidně i celý den a je vám prakticky jedno, v čem jste oblečená a co máte na sobě. Chyba lávky. Protože váš muž kolem sebe třeba v zaměstnání vidí stále upravené ženy a po těch se pak podívá mnohem raději, než doma po vás, a to přeci nechcete. Proto se snažte se udržovat a být pěkná stále a to nejen když někam vyrazíte, ale i doma. Nemůžete po vašem muži chtít, aby koukal na neupravenou ženu ve vytahaném tričku a teplácích.

Ve vztahu je důležité komunikovat

Neustále si povídejte, sdělujte si pracovní úspěchy, ale i neúspěchy, říkejte si, co jste ten den zažili a naslouchejte svému partnerovi, nebo si začne chodit povídat s kamarády do hospody. Každý toužíme po komunikaci a porozumění, a pokud se nám doma nedostává, tak jej budeme hledat jinde.

Choďte spolu ven, mějte společné zájmy, ať už je to zábava v klubu, zábava na tenisovém kurtu, společné rybaření, stanování, sbírání kamenů, hledání hub…

Samozřejmě partnerovi nebraňte, pokud si chce čas od času někam vyrazit, protože on nemá na světě jen vás, ale potřebuje k životu i své kamarády, stejně tak, jako vy si ráda zajdete na kávu s vašimi kamarádkami. Přátele k životu potřebujeme, oni nám jsou oporou i tehdy, když nám to doma neklape a oni nás pak drží nad vodou. Proto bychom s přáteli měli udržovat kontakt. Na vztahu i přátelství se musí umět pracovat. Jsou pro náš život nesmírně důležité.
Musíte si přečíst