Domů Domácnost Toner nebo cartridge? Jak se liší?

Toner nebo cartridge? Jak se liší?

 

Ne každý má jasno v tom, jakou náplň používá ve své tiskárně. Podívejme se společně na vysvětlení toho, co přesně poptávat, pokud vám ve vaší tiskárně takzvaně dojde barva. Dané rozdělení není nijak komplikované a s charakteristikou si poradíte i vy.

Tonery

Začneme variantou, která je používána především ve firmách, ale problémem nemusí být ani využití v domácnosti, kam jsou velmi často kupovány levné tonery. Charakteristikou této náplně je to, že uvnitř ní se nachází opravdu velmi jemný prášek. Ten je následně využíván k samotnému tisku. Jde o poměrně sofistikovanou technologii, která by se dala shrnout d tří kroků:

Kdo tedy bude poptávat do své tiskárny tonery? Bude to každý, který doma používá takzvanou laserovou tiskárnu. Ty už jsou celkem cenově dostupné a dělit se mohou na černobílé a také barevné. Od toho se následně zcela pochopitelně odvíjí také nabídka samotných náplní.

Cartridge

Jdeme na možnost druhou, která je označovaná jako cartridge. Začneme tím, do jakých tiskáren jsou určené. Jedná se o takzvané inkoustové tiskárny. Už název celkem jasně ukazuje, jaká je technologie jejich tisku. Vyžívány jsou trysky, které doslova vstřikují daný inkoust na papír, kde poměrně rychle zasychá. I tady nabízíme cartridge Samsung, stejně jako řešení od jiných značek. Mohou mít různou kapacitu, která následně odpovídá počtu vytištěných stránek.

Když se na danou náplň podíváme o něco blíže, je třeba říci také to, že je charakteristická faktem, že uvnitř ní není prášek, jako v předchozím případě, ale je zde speciální inkoust. A to buď černý, nebo také barevný. V některých případech lze danou náplň pomocí inkoustu i doplnit. Je to však celkem pracné a není to úplně jednoduchý postup. Nehledě na to, že se při tom člověk může poměrně dost ušpinit.

 

 

Musíte si přečíst