Domů Ostatní Titul není ničím výjimečným

Titul není ničím výjimečným
Konec školního roku se již blíží a nejeden student už myslí jen na léto a dovolenou. Než však budete moci bezstarostně vyběhnout ze školních dveří, máte před sebou ještě pár závěrečných povinností.

Ne všichni jsou však takto bezstarostný a pomyšlení na prázdniny nemají. Jsou to samozřejmě maturanti, kteří písemné části mají již, více či méně, úspěšně za sebou, ale v hlavě „guláš“ z teoretických poznatků. Ty však musí už zanedlouho prezentovat před zkoušejícími a od tohoto výkonu závisí i jejich další směřování.

Zejména pro ty, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na vysoké škole, znamená tato zkouška dospělosti jen začátek.

Pokud tedy i vás čeká maturita a následně vysoká škola, jistě jste si vědomi, že vysoká škola je jako maturita, ale každý semestr několikrát. Každá zkouška je totiž důležitá a je třeba jí věnovat potřebný čas. Znalosti vám samy do hlav nenaskáčou. Věnujte tedy dostatek času přípravě na každou hodinu. Seminární práce vědí také zavážit, proto je neberte jako zbytečnost. Všechno má přece svůj význam.

Abyste vysokou školu dokončili potřebujete odhodlání a především i kladný přístup k učení. Psaní bakalářské práce není jednoduché, s podporou profesora to však zvládne každý. Je ovšem nutné rychle se adaptovat na nový přístup vyučování, než tomu bylo na střední škole. Dnes je přece titul nutností.

Na střední škole měli učitelé tendenci žáky do všeho tlačit. No vysoká škola má úplně jiný přístup ke svým studentům. Pokud se vám učit nechce, nikdo vás nebude do ničeho nutit. Profesoři vás budou na svých hodinách trpět avšak na zkoušce vás pořádně potrápí.

Myslete na to, že vysokou školu studovat nemusíte, ale chcete. Učte se, ani diplomová práce se přece sama nenapíše.
Předchozí článekPodtrhněte krásu ženy šperkem
Další článekČistota půl života

Musíte si přečíst