Domů Volný čas Tipy na romantické filmy do deštivého počasí 2

Tipy na romantické filmy do deštivého počasí 2
Už jste viděli všech pět předchozích filmů, venku stále prší a vy se stále nudíte? Nebo jen všechny příběhy znáte a chcete se podívat na film, který jste ještě neviděli? Přečtěte si druhý díl článku.

V prvním díle jsme si připomenuli romantické filmy, která zná snad každý (minimálně podle názvu). Teď se podíváme na filmy, které jsou o něco mladší.

 1. Láska nebeská (2003)
 • Ve filmu se nám představí několik příběhů, které jsou milostné, veselé, ale i smutné. Příběhy se odehrávají v předvánočním Londýně a všechny jsou vzájemně propletené a vrcholí na Štědrý den. V hlavních rolích si mimo jiné zahráli Colin Firth, Liam Neeson, Keira Knightley, Ema Thompson, Hugh Grant nebo Bill Nighy.
 1. Ďábel nosí Pradu (2006)
 • Andy Sachs (Anne Hathaway) je čerstvou absolventkou prestižní vysoké školy a uchází se o práci v módním časopise Runway. Svět módy však není procházkou růžovým sadem, nýbrž velmi trnitou cestou, jelikož jen jediná chyba Vás může srazit na úplné dno. Práci Andy vůbec neusnadňuje šéfredaktorka Miranda Priestl (Meryl Streep)
 1. 27 šatů (2008)
 • Vždy družičkou, nikdy nevěstou. Jane (Katherine Heigl) má spoustu kamarádek, které ji stále zvou na své svatby a jí se tak šatník plní krásnými i bizarními šaty. Její vlastní šťastný konec je ale v nedohlednu. Jane se sice tváří, že jí to nevadí, to jí ale nevěří otravný novinář Kevin (James Marsden). Opravdu jí není jedno, že stále nezažila svatbu jako nevěsta, je ale zamilovaná do svého šéfa, který o ní téměř neví. Skončí skromná Jane jednou před oltářem jako „ta v bílém“?
 1. Mamma Mia! (2008)
 • Hvězdně obsazený muzikálový film je poskládaný z hitů švédské popové skupiny ABBA.
 • Sophie (Amanda Seyfried) žije se svou matkou Donnou (Meryl Streep) na idylickém řeckém ostrově, má před svatbou a chce, aby ji k oltáři odvedl otec. Je tu ale jeden háček: Sophie svého otce nezná a Donna jí o něm nechce vyprávět, a tak musí pátrat sama. Před svatbou pozve tři muže, kteří podle matčiných vzpomínek přicházejí v úvahu. Prvním z rozdílné trojice mužů je obchodník Sam (Pierce Brosnan), druhým je bankéř Harry (Collin Firth), posledním je dobrodruh Bill (Stellan Skarsgård). Donna o příjezdu svých dávných lásek však netuší a je proto velmi překvapená, když se všichni tři na ostrově objeví.
 1. Na sv. Valentýna (2010)
 • Opět se jedná o film několika příběhů probíhajících tentokrát na svatého Valentýna a s jinými herci. Příběhy zamilovaných jsou stejně jako v Lásce nebeské provázány. Tentokrát se v hlavních rolích objevili Jessica Alba, Bradley Cooper, Ashton Kutcher, Taylor Lautner, Kathy Bates, Emma Roberts, a další.

Zuzana Dušková

 
Musíte si přečíst