Domů Zdraví Také močový měchýř chce trénink

Také močový měchýř chce trénink
Inkontinence je problém, který trápí stále více žen. Téměř polovina žen ve vyšším věku má s únikem moči své zkušenosti. Problémy se však  mohou objevit u mladých žen třeba po porodu.  Nepříjemné potíže lze zmírnit pravidelným tréninkem.

V první řadě dbejte na správný přísun tekutin. S pitím to nepřehánějte, ale ani nesmíte mít vody nedostatek. V ideálním případě vypijte denně zhruba jeden a půl litru vody.

Dávejte pozor na správné vyměšování. Snažte se vyhnout preventivnímu močešní před odchodem z domu. Tím váš močový měchýř zleniví. Dáte mu falešný popud, aby se smrsknul a naučíte ho tak malému objemu. Když to budete dělat pravidelně už po půl roce se objem vašeho měchýře sníží na polovinu – tedy z obvyklého půllitru na čtvrt.

Vyvarujte se těžkých a silových sportů a pokud je to trochu možné fyzické námaze v práci. Spousta žena začala trpět inkontinencí právě kvůli tahání těžkých předmětů.

Pravidelně posilujte svalstvo dna pánevního. Tohle pravidlo by měly dodržovat zejména ženy po spontánním porodu.

Pokud už se problémy s udržením moči dostaví, neváhejte a navštivte svého lékaře. Ten najde nejlepší způsob, jak vaše trable vyřešit.
Musíte si přečíst