Domů Volný čas Tajemství keltského horoskopu – 3. část

Tajemství keltského horoskopu – 3. část
Třetí díl nám popíše další znamení keltského horoskopu, jež vám pomohou pochopit, proč se lidé chovají, jak se chovají.

Cypřiš

(23.1. – 31.1., 25.7. – 4.8.)

Lidé narození ve znamení Cypřiše jsou rozenými optimisty, které jen tak něco nezaskočí a neví, co je to stres. Jsou věčně dobře naladění, a i když zažívají zrovna špatné období nebo řeší nějaký problém, nedávají to na sobě znát a nenechají se tím rozházet.

Ve svém okolí jsou proto velmi oblíbenými společníky a přáteli. Na druhou stranu mají snahu problémy zlehčovat nebo je odsouvat do pozadí. I když jsou plní elánu a dobré nálady, jsou obecně docela líní a nikam se neženou. Chybí jim ambice a dodržování stanovených pravidel, proto se v rámci zaměstnání nehodí na vedoucí pozice.

V opačném případě by zavládl chaos a nic by nebylo vykonáno pořádně. Rodina a pevné zázemí je pro ně to nejdůležitější, stejně jako spousta přátel, bez kterých si neumí představit život. Jediné, co jim přidělává vrásky, je stárnutí – v tom případě se z nich velice často stávají nepříjemní hypochondři.

Cedr

(11.2. – 20.2., 15.8. – 24.8.)

Lidé narození ve znamení Cedru jsou silní, vytrvalí a dobrodružní. Jsou čestní, mají smysl pro řád a povinnost a své závazky plní do sebemenších detailů. Navíc jsou velmi tvůrčí a nestále hýří nevšedními nápady.

Mají přirozenou autoritu a neváhají využít všech svých nabytých schopností, znalostí a zkušeností. I proto se v profesním životě velmi hodí na vedoucí pozice. Ve svém okolí jsou oblíbenými a vyhledávanými společníky.

Touha po vzrušení se projevuje i v partnerském životě, kdy se často vrhají do nebezpečných milostných aférek. Při výběru svého partnera jsou velmi nároční, ale pokud se opravdu zamilují, nežijí pro nikoho jiného. Cedr může klamat tělem. Někdy může působit, že ho nic nerozhází a zázemí pro něj nic neznamená, ale opak je pravdou – stabilní prostředí, bezpečí a jistota jsou pro něj jedny z nejdůležitějších věcí vůbec.

Tito lidé se těší povětšinou pevnému zdraví a jen tak je něco neskolí.

Borovice

(21.2. – 2.3., 25.8. – 3.9.)

Lidé ve znamení Borovice jako by se už narodili moudří. Svým okolím jsou často nepochopení pro svou víru v dobro a idealistické smýšlení. Druzí je mohou považovat za naivní snílky bez zkušeností. To Borovicím však nezabrání v tom, aby lidem předávali to, co považují za nezbytné.

Poměrně lehce dosahují svých vytýčených cílů, čehož se mohou snažit zneužívat. Touha po mamonu je nutí překonávat překážky a nebojí se jít tvrdě za svým snem. I v práci je pro ně vhodné, pokud jsou svými vlastními pány – na jednu stranu i proto, že neuznávají autority a konkurenci.

V partnerském životě to nemají jednoduché, protože mají na partnera vysoké nároky. Pokud zjistí, že jejich protějšek nesplňuje jejich vysněné představy o dokonalosti, rychle vztah ukončují bez ohledu na to, jak rychle city vzplanuly a zase ochladly. Každé milostné zklamání však velice prožívají, nejsou bezcitní.

Jejich problémem je, že si v hlavě vytvoří předobraz vysněného partnera, který se neshoduje s realitou. I proto se většinou usadí až v pozdějším věku.

Vrba

(3.3. – 12.3., 4.9. – 13.9.)

Lidé narození ve znamení Vrby jsou velmi složité povahy a ve svém okolí se jen zřídka setkávají s pochopením. Jsou nestálí, náladoví, nespokojení a neklidní, což je způsobeno nízkým sebevědomím a pocitem méněcennosti. Jejich vnitřní život je ale nesmírně bohatý a intenzivní, jsou citliví a neuvěřitelně empatičtí.

Tyto vlastnosti jim mohou pomoci, pokud se rozhodnou pro práci psychologa, učitele nebo například kriminalisty. Přestože jsou často zakomplexovaní a nespokojení, snaží se užívat si života a ví, co od něj očekávat. Svého duševního neklidu a napětí je dokáže zbavit jen partner, se kterým nabudou ztracenou jistotu a sebevědomí.

Jsou zakřiknutí a nejistí, a to jim komplikuje navazování kontaktů. Někteří lidé je mohou dokonce považovat za podivíny. I proto nemají Vrby ve svém životě mnoho přátel. 

Lípa

(13.3. – 20.3., 14.9. –22.9.)

Lidé narození ve znamení Lípy mívají v životě obvykle štěstí a svých vysněných cílů dosahují poměrně rychle a bez větší námahy. To je dáno jejich vrozenou pohodlností, ale obecně se snaží vyvarovat komplikacím nebo zbytečným sporům a konfliktům. Raději se uchýlí ke kompromisu nebo ustoupí stranou.

Jejich představy o životě, světě a lidech jsou poněkud vysněné a mimo skutečnou realitu, ale možná právě to je dělá šťastnými a bezstarostnými. V partnerském životě jsou věrní, milující a oddaní, ale žárlivost je jejich velkým problémem.

Nedokáží ji v sobě překonat nebo potlačit a v soužití s protějškem tak působí potíže a nedorozumění. Jedinou záchranou je pro ně chápavý, tolerantní a obětavý partner, kterému občasná žárlivá scéna nebude vadit. Pokud na takový protějšek Lípa natrefí, udělá pro něj všechno, co mu na očích uvidí.
Musíte si přečíst