Domů Domácnost Architektura Skvělé místo na prodej bytu – Liberec láká nejen pestrostí zdejších nemovitostí

Skvělé místo na prodej bytu – Liberec láká nejen pestrostí zdejších nemovitostí
Všem, kdo se zajímají o bydlení ve známém městě pod Ještědem! Prodej bytu Liberec bude to pravé místo, kde ho nejsnadněji najdete; nabízí totiž byty v krásně rekonstruovaných secesních vilách i byty v klasických panelových domech. Výjimkou zde není ani moderní developerský projektVše za ceny okolo republikového průměru. Přitom kvalita života v Liberci nad český průměr podstatně vyčnívá. V jakém jiném českém městě můžete v zimě sebrat lyže a být během chvíle na sjezdovce, zaplavat si  v akvaparku nebo stát během pouhé půlhodinky tváří v tvář tygrovi ? 

Pravdou je, že ceny za byt v tomto městě rostou 

A to dokonce nejrychleji v celé republice. Mezi lety 2019 a 2020 zde cena průměrného bytu o šedesáti metrech stoupla o celou třetinu. Vyšší ceny jsou výsledkem rychle se zvyšujícího zájmu o bydlení. Z dříve poněkud oprýskaného a zanedbávaného města se totiž stalo ekonomické i kulturní centrum, s nímž je do budoucna třeba počítat. Vše se pak samozřejmě začalo odrážet i v ceně zdejších nemovitostí.

Na druhou stranu  zažívá Liberec s růstem cen nemovitosti pokles cen nájemného. Jde ale o spíše krátkodobý výkyv související s s koronavirovou krizí. V budoucnu velmi pravděpodobně nájmy opět porostou. Proto je bydlení ve vlastním rozhodně větší jistotou.

Co může Liberec nově přistěhovalý nabídnout?

Třeba  hojnost pracovních míst. Liberecko již dávno není regionem, který měl po dlouhá léta problém hospodářsky se vzpamatovat po úpadku dominantního textilního průmyslu. Dnes je ekonomika města mnohem více diverzifikovaná.

Největší počet lidí je v Liberci (a sousedním Jablonci nad Nisou) zaměstnán v automobilovém, dopravním a stavebním průmyslu. Mezi přední zaměstnavatele patří i Technická univerzita v Liberci, která navíc aktivně spolupracuje s řadou místních firem při vývoji nových procesů a technologií. Plodem této spolupráce je například unikátní přístroj na výrobu nanovláken.

Vzhledem k  poloze u úpatí Jizerských hor je pak jasné, že Liberec i jeho okolí stále více těží z turistického ruchu. I ten dává práci nezanedbatelnému počtu lidí.

Nejen práce, ale i zábava

Na poměrně malém prostoru města naleznete nespočet kulturních i zábavních atrakcí a příležitostí k trávení volného času. Zmiňme třeba:

  •         Libereckou ZOO, která je nejstarší v Česku a kde můžete obdivovat na 170 druhů zvířat včetně unikátních bílých tygrů. Chov těchto zvířat se navzdory jejich ikonickému statusu ale zřejmě chýlí ke konci.
  •         Když už je řeč o bílých tygrech, můžete je spatřit i jinde, totiž ve zdejší Home Credit Aréně, která je domácí arénou zdejšího extraligového hokejového klubu Bílí Tygři Liberec.
  •         Opravdu vyřádit se můžete i ve zdejším aquaparku a zábavním centru Centrum Babylon Liberec.
  •         Za kulturou pak lze zamířit do proslulého Divadla F. X. Šaldy, nebo do divadel menších , jako jsou například  Krátké a úderné, nebo Naivní.
  •         A samozřejmě nejlépe je v Liberci, jakmile napadne sníh. Mimochodem,oproti jiným městům se to  zde děje  podstatně častěji. Sjezdovky na Ještědu i nespočet tras pro běžkaře v okolí města zajistí, že si v zimě můžete sněhových radovánek užívat každý den.

Co se ještě sluší u Liberce zmínit? 

  •         Studentská atmosféra. Liberec je od roku 1953 dalším z českých univerzitních měst a příliv mladých lidí město pravidelně oživuje – nemalá část příchozích studentů zde nakonec zapustí kořeny.
  •         Příjemnější ceny nejen nemovitostí. Ve srovnání s Prahou je zde levněji. Snad to vydrží!
  •         Nikam není daleko. Vzhledem ke své geografické poloze mezi hřbetem Ještědu a Jizerskými horami se Liberec nikam zbytečně nerozpíná. Vše je tu kompaktní a z jednoho konce města na druhém jste natotata.
  •         Vodní nádrž Harcov. V nádrži nedaleko centra města se svlažíte i v nejparnějším létě.
  •         Liberecká radnice. Krásnější budovu radnice pravděpodobně nemá žádné jiné město v Česku!

Jste Liberečáky nebo město dobře znáte? Čeho si na něm nejvíce ceníte vy? Psát můžete do diskuse!

 
Musíte si přečíst