Domů Domácnost Sektorové kuchyně se hodí i do menších bytů

Sektorové kuchyně se hodí i do menších bytů

Malý byt s sebou nese zdánlivě jen problémy. Člověk musí pořád bojovat s úložným prostorem a nábytek si musí nechávat dělat na míru, protože kousky prodávané ve velkých obchodních řetězcích mu domů nesedí. S kuchyněmi je to ale jinak. Šance, že seženete celou hotovou kuchyňskou linku, je sice malá, ale sektorová kuchyň by vám domů pasovat mohla.

Pojmem sektorové kuchyně se označují kuchyňské linky vytvořené z několika typizovaných kuchyňských skříněk. Neplatíte tedy za výrobu na míru, vyberete si již vyrobené skříňky v počtu a rozměrech dle svých potřeb. Stačí to všechno jen dobře poskládat.

Jaké jsou největší výhody sektorových kuchyní?

První velkou výhodou je cena. Kuchyňská linka kompletně na míru by vás určitě stála více, než když si jen sestavíte typizované kuchyňské skříňky. Jen na cenu však nehleďte. Další podstatnou výhodou je snadná montáž a demontáž. Budete-li se stěhovat, sektorovou kuchyň si můžete vzít s sebou. Pokud půjdete do menšího, pár skříněk vyřadíte. Jestli do většího, naopak jich několik přikoupíte. Mimochodem, ocení to i lidé, kteří rádi experimentují a mění svůj domov. Kdyby se vám po pár letech kuchyně přestala líbit, můžete jednoduše nahradit jen některé části, celou skládačku sestavit trochu jinak a změna je na světě.

Nebuďte na to sami

A jak správně vybrané skříňky postavit, aby výsledek stál za to? Nejlepší práci odvedou profesionálové s dostatečnými zkušenostmi, proto se nebojte na nějaké obrátit. V Brně působí například kuchyňské studio Gabon, které má za sebou celou řadu realizací kuchyní ve velkých rodinných domech i malých bytech. Používá odolné materiály a nabízí kuchyňské linky v řadě stylů od minimalistického po rustikální. Nezávazný návrh vám zpracují zdarma, a ani kvůli němu nemusíte nikam chodit. Stačí jim sdělit rozměry místnosti a vaše preference, od kterých se odpíchnou. Podívejte se na moderní kuchyně, které už realizovali, a nechte se inspirovat!

 

Musíte si přečíst