Domů Gastronomie Rychlá a zdravá snídaně? Zkuste smoothie!

Rychlá a zdravá snídaně? Zkuste smoothie!

Snídani označují výživoví odborníci za základní jídlo dne. Ráno však bohužel většina z nás nemívá množství času nazbyt, a tak se odbudeme jen pár hlty kávy a do práce či do školy odejdeme s prázdným žaludkem. V takovém případě si však zahráváme se zdravím. Jak tedy na to, když se vám z vyhřátého pelíšku nechce vstávat o dvacet minut dřív, ale přesto se chcete stravovat zdravě a chutně? Vyzkoušejte smoothie.

Nápoj, který dobyl svět

Tento tekutý osvěžující nápoj doslova dobyl svět. Oblíbili si ho nejen sportovci, ale všichni ti, kteří se zajímají o zdravý životní styl, a není jim lhostejné, čím své tělo krmí. Zařadit ho můžeme někam mezi nápoj a jídlo, v pravém slova smyslu totiž není ani jedním z nich. Potřebujete-li dodat energii, zrychlit metabolismus nebo posílit imunitu, pak bude tou správnou volbou. Obsahuje velké množství vlákniny, takže vás spolehlivě zasytí, ale přitom nezatíží váš žaludek, budete se tak po něm cítit příjemně. Jako bonus vám navíc vykouzlí dobrou náladu.

Nepřeberné množství kombinací

Základ smoothie tvoří ovoce, případně zelenina. Přidat však můžete cokoli, na co máte zrovna chuť – tvaroh, jogurt, mléko, ovesné vločky, obilniny, třtinový cukr, med, skořici, semínka, oříšky. Kombinací existuje nepřeberné množství, rozhodně tak nehrozí, že by se vám smoothie rychle omrzelo. Stačí jen popustit uzdu vaší fantazii a mít odvahu zkoušet a objevovat nové a nepoznané chutě. Důležitá je čerstvost ingrediencí, ovoce a zeleninu vybírejte s ohledem na roční období, na podzim využijete jablka, švestky, dýně, červenou řepu, v zimě zase brokolici, hrušky, mrkev, sáhnout můžete i po exotickém ovoci, jako je ananas, banány, kiwi nebo avokádo. Chcete-li nejen povzbudit imunitu, ale také se pořádně zahřát, pak do nápoje přidejte kurkumu, chilli, skořici nebo zázvor, které rozproudí váš organismus.

Hotovo za pár minut

Samotná příprava vám zabere opravdu chvilku, vše totiž stačí vložit do mixéru a za pár minut si už můžete pochutnávat. Doslova za pár minut zvládne ovocné a zeleninové koktejly připravit kuchyňský mixér RM-205W od společnosti Orava. Výkonný motor si poradí se všemi ingrediencemi, včetně ledu. Kromě mixování zvládá také drcení, míchání a sekání, lehce tak vyrobíte i ovocné výživy pro malé děti, koktejly, dezerty nebo pomazánky. Nic tak nebrání tomu, abyste si připravovali rychlé, ale přitom zdravé pochoutky. Tak, dobrou chuť!

Musíte si přečíst