Domů Sex a vztahy Řeč těla a sebedůvěra o nás vypovídají mnohé

Řeč těla a sebedůvěra o nás vypovídají mnohé
To, jak se pohybujeme, sedíme o nás vypovídá mnohé, je kapitola sama o sobě, která o nás prozradí i to, co nechceme. Nikdy se nesnažte něco dělat přes moc a vnitřní sílu, působili byste příliš křečovitě.

Charismatičtí lidé si dávají pozor na to, aby jejich chůze byla vždy vzpřímená, jejich oční kontakt přátelský a přímý, vystupují sebevědomě ne však arogantně, omezují gesta na minimum a během řeči si nesahají na obličej. Dále mají plynulé pohyby a ve stoji i v sedě se snaží zabírat co nejvíce místa, protože se tak vylučuje více testosteronu, který má za úkol mimo jiné zvyšovat sebevědomí. Při seznámení nezapomeňte ani na tradiční podání ruky, které by mělo být energické a pevné, jedině takové působí upřímně a sebevědomě. Ostatním lidem trvá pouhých sedmnáct milisekund k tomu, aby poznali v jaké náladě se právě nacházíte a jakou energii vyzařujete.

Pokud Vás tedy čeká nějaké setkání, odežeňte nepříjemné myšlenky například poslechem hudby, procházkou nebo šálkem dobré kávy. Dalším důležitým aspektem charismatických lidí je jejich šatník. Staré moudro praví, že šaty dělají člověka, a je to tak. Nemusíte mít šatník podle nejnovějších trendů, měli byste se však ve svém oblečení cítit především pohodlně a uvolněně, zkrátka příjemně. Skvělou volbou jsou i vhodné a originální doplňky.

Sebedůvěra

To je jedna z nejobtížnějších věcí – být hrdý sám na sebe a na své dovednosti, považovat si sám sebe. Pokud Vás něco baví, mluvte o tom se zápalem a nadšením, přestože je to zdánlivě mimo mísu. Budete působit originálně a zajímavě, i když se Vám to zpočátku může zdát nevhodné. Co na tom, že se ostatní zajímají jen o módu nebo auta? Vy vaříte marmelády nebo rybaříte, no a ?

O to víc jste pro okolí lákavější, nevšednější a budou se snažit Vás a Vaše záliby poznat víc.Vyjadřujte nadšení nad činnostmi ostatních lidí. Opravdové nadšení je ryze autentická vlastnost, nedá se tedy předstírat, proto dejte bez obav průchod svým emocím. Pokud o Vás někdo řekne něco špatného, neosočujte ho, nehádejte se ani se hned neurážejte.
Musíte si přečíst