Domů Volný čas Ranhojič – podívaná, která vezme dech

Ranhojič – podívaná, která vezme dech
Letošní filmová sezona je rozhodně bohatá na zajímavé počiny, a jedním z takových je rozhodně i film s názvem Ranhojič. Celý příběh filmu se odehrává v období jedenáctého století, kdy vládne středověk, a jakékoliv medicínské poznatky jsou téměř nulové. A právě v tomto světě se pohybuje i Rob Cole, který je jedním z ranhojičů, tedy potulných lékařů, kteří se snaží léčit každého, kdo jejich pomoc potřebuje. Rob má však jinou schopnost. Na rozdíl od pouhého léčení dokáže odhadnout to, kdy někdo zemře. Tyto schopnosti jsou naplno rozvinuty hlavně po smrti jeho rodičů, kdy se on samotný stává ranhojičským učedníkem.

Podívaná, která vezme dech

Tento velmi zajímavý námět je však zpracován ve velmi napínavém, a lehce mysteriózním příběhu, který zaručeně zaujme. Popisuje totiž nejenom putování samotného hlavního hrdiny, ale také to, co se odehrává v jeho mysli, a tím je právě touha po vědění, a odhalení lidského těla. A tak se právě on dostává až do dálné Persie, kde je jeho cílem nastoupit na lékařskou školu. I v tomto ohledu mu daná doba hází pod nohy četné překážky, jelikož je nucen vzdát se svého křesťanského vyznání. A tak je nucen neustále riskovat na cestě k tomu, aby i on byl léčitelem, s neobyčejnými schopnostmi.

Historický velkofilm se zajímavým námětem

Pokud je však něco, co film Ranhojič jasně charakterizuje, potom je to určitě spojení historie a velkofilmu. Jako jeden z mála nesází na megalomanské bitvy, ale právě na napínavost příběhu a charisma hlavního hrdiny. Ostatně to už naznačuje samotný trailer, na který se lze podívat zde. A i tato několikaminutová podívaná vás utvrdí v tom, že právě tento film je po dlouhé době tím, který dokáže ukázat, že i evropská produkce rozhodně stojí za to, aby si našla místo v celosvětových kinosálech. A po zhlédnutí zaručeně okouzlí a uchvátí i vás.
Musíte si přečíst