Domů Domácnost Půjčka na vánoční dárky? Jsou situace, kdy je to dobrý nápad!

Půjčka na vánoční dárky? Jsou situace, kdy je to dobrý nápad!

Opravdu. I na vánoční dárky se někdy prostě musí vzít půjčka. A přestože před vánočními půjčkami všude jen varují, tak i vánoční půjčka může být dobrým řešením. Ovšem jen v ojedinělých případech, kterým předcházely neočekávané události. V těch ostatních to pak zavání průšvihem. Pojďme se na případy vánočních půjček podívat konkrétněji.

pexels-photo-257855

Kdy je vánoční půjčka dobrý nápad?

Vždy, když máme zajištěn příjem do budoucna (zaměstnání, rozjeté podnikání, důchod), ale před Vánoci jsme byli nucení se vydat z našetřených peněz. Jak nucení? Například tím, že se pokazilo auto a my ho museli dát spravit, protože bez auta se prostě neobejdeme. Autobusy až k nám do vesnice jezdí jen několikrát denně a spoj do práce prostě není. Nebo v případě důchodců může jít o úplné odříznutí od světa, když auto vypoví službu.

Stejné to může být s domácími spotřebiči anebo s vyúčtováním za energie. Těchto případů by se dala najít ještě kvanta. A právě toto jsou případy, kdy potřebujete rychle si půjčit a vánoční půjčka zachrání vaše Vánoce (hlavně, když jsou v rodině menší děti, pro které je to v podstatě ta nejdůležitější událost v celém roce).

Mohou to být i půjčky bez potvrzení o příjmu, které se před Vánoci také někdy hodí. A díky tomu, že jsou malé, není potřeba žadatele tolik prověřovat. Jejich vyřízení proto přesně tak rychlé, jak moc to teď potřebujete.

A kdy si půjčku před Vánoci raději rozmyslet?

Vždy, když se vaše finanční problémy táhnou již delší dobu. Půjčovat jste si museli třeba již na dovolenou. A od té doby jste půjčku tak tak splatili. Proto nemáte dost prostředků na Vánoce. A po Vánocích to nebude o mnoho lepší, protože zase budete splácet vánoční půjčku.

A vzhledem k tomu, že pračka už není zcela fit a že asi brzy budete muset pořizovat novou, se nedá očekávat, že byste mohli po Novém roce v klidu a pohodě splácet. Zase byste s rozpočtem bojovali a možná to museli vytloukat ještě další půjčkou. Takto se totiž pouštíte do nekonečného koloběhu stále větších a větších dluhů, které vás ve výsledku srazí na kolena.

A to bude horší než jedny chudší Vánoce pro vaše děti. Pořiďte jim jen nějaké drobnosti. Těmi většími dárky zaúkolujte babičky a dědečky. A vy se na objemnější dárky zaměřte až v době, kdy bude váš účet i domácnost v lepší kondici. Pokud si můžete přát dárek od Ježíška, nechte si nadělit peníze a přichystejte se s nimi na nákup nové pračky.

Musíte si přečíst