Že si lidé lžou je více než jasné, ale paradoxem je, že si lžou i lidé, kteří jsou si velmi blízcí a lžou poměrně často. Proč si ale lidé neříkají pravdu? Jaké jsou jejich nejčastější lži?

Ve vztahu si nejčastěji lžeme kvůli penězům. Nepřiznáme po pravdě to, kolik jsme si vydělali a také to, kolik peněz jsme utratili. Budete se divit, ale takto to funguje snad všude.

Lidé si ale dále lžou v různých situacích a jsou to většinou takové situace, kdy tomu druhému nechtějí ublížit. Například když chválí oběd, nebo večeři, která jim zas až tak nechutná, ale přesto to berou jako zdvořilostní frázi a tento fakt prostě své drahé polovičce sdělí proto, aby ocenili snahu, kterou ten druhý vydává.

Další věcí, která je pro ostatní nepříjemná a neradi říkají pravdu je, když něco rozbijí. Raději se o dané věci vůbec nezmiňují, nebo dělají, že o tom nic nevědí. Chtějí se vyhnout hádkám a nařčením z toho, že něco udělali špatně.

Často se také lže v momentě, kdy se někde zdržíte, a partner se vyptává, kde že to bylo. Nechce se vám vyprávět, že jste se zapovídali s kamarádem u kafe, nebo u piva a tak se vymluvíte na kolonu, na přesčas a podobně.

Toto jsou ty varianty lží, které jsou únosné, na řadu však přicházejí ty, které jsou pro toho, komu lžeme neúnosné a mohou vést i k rozchodu.

Podvádění partnera je první důvod lži, kterou jen tak neobhájíte a za kterou si ponesete následky, pokud se o ní partner dozví.

Další věc je gamblerství. Dost možná utrácíte spousty peněz v casinu anebo na automatech a dostáváte se díky tomu do problémů, které vás nutí doma lhát. Pokud však na toto partner/partnerka přijde, tak máte rozhodně co vysvětlovat a nebudete to mít vůbec jednoduché.

Toto jsou věci, které jsou skutečně závažné a nad kterými rozhodně rukou nikdo nemávne. O drogách a alkoholu se snad ani nemá cenu zmiňovat.