Domů Domácnost Proč jsou nebankovní společnosti stále oblíbenější?

Proč jsou nebankovní společnosti stále oblíbenější?

Nebankovní společnosti se poslední dobou těší velké oblibě. Hlavním důvodem jsou jejich mírně nastavené podmínky pro žadatele o úvěr i samotné dlužníky.

Oblíbenost nebankovních společností v posledních letech prudce roste. Primárně je na vině jejich benevolentnost, kterou řada bank nechce anebo nemůže žadatelům poskytnout. Pomalu ale jistě se blíží období Vánoc a právě nyní tak můžeme očekávat rekordní zájem o jednotlivé úvěrové produkty. Nejvíce jsou to pak spotřebitelské úvěry. Z dlouhodobého hlediska dle průzkumu Lundea však stále vítězí hypotéky, které tvoří přibližně 20% všech sjednaných úvěrů.

Oblíbenost nebankovních společností roste s příchodem Vánoc

Není žádným tajemstvím, že mnoho lidí se rozhodne zadlužit právě v předvánočním čase, kdy jim půjčka umožní dopřát svým blízkým pod stromečkem přesně to, co si přejí. Jenže vyřízení takové půjčky v bankách povětšinou není možné, neboť je zapotřebí projít delším schvalovacím procesem. Nebankovní společnosti ale většinu žádostí schvalují online cestou a v případě kladného vyřízení můžete mít peníze k dispozici třeba do druhého dne. Online půjčku tak nejenom k uspokojení předvánočních potřeb používá stále více lidí.

Lidé se pro tento způsob úvěru rozhodují i v případě, kdy potřebují nenadále řešit svou špatnou finanční situaci. Potřebují řešit nečekaný výdaj, na který se v rodinném rozpočtu už nenašly potřebné finance, nebo jen potřebují překlenout několik dní do další výplaty.

Nebankovní půjčka je vhodná i pro tzv. rizikové žadatele, kterým už banka v minulosti odmítla půjčit peníze. V takovém případě se bude jednat ale spíše o půjčku se zástavou nemovitosti po vzoru hypotečních úvěrů. V případě špatné platební morálky ze strany dlužníka může dojít k exekučnímu příkazu, který v konečném důsledku vede k dražbě nemovitosti.

Nesmíme však zapomenout ani na hypoteční úvěry, které některé nebankovní společnosti nabízejí taktéž. Pro lepší orientaci se nebojte použít hypoteční kalkulačku, která vám výběr vhodného úvěru v mnohých ohledech usnadní.

Musíte si přečíst