Domů Zdraví Problémy s erekcí: Odhalení příčin jako základ úspěšné léčby

Problémy s erekcí: Odhalení příčin jako základ úspěšné léčby

Termín erekce je poměrně často skloňován a není se čemu divit. Intimní život je pro každého z nás nesmírně důležitou součástí vztahu. Vždyť milování se s partnerem či partnerkou je tím nejlepším kořením, jež láska dokáže přinést. Skutečnost je ovšem taková, že pojem erekce se zmiňuje hlavně v souvislosti s nejrůznějšími poruchami. V jakémkoli věku, nicméně především v pozdějším, muži zkrátka mohou trpět nedostatečným přítokem krve do topořivých tělísek. Tím pádem je po správném vzrušení. My se v následujících řádcích zaměříme hlavně na příčiny takzvané erektilní dysfunkce. Nezapomeneme se ale zmínit i o léčbě, respektive o těch správných přípravcích, jež s ní souvisejí.

Když jsou hlavním viníkem cévy…

Poměrně hojně se na potížích s erekcí podílejí cévy. Jestliže nejsou dostatečně rozšířené, průtok krve logicky není dostačující. Co za to může? Především nejrůznější onemocnění. Jedním z nich je ateroskleróza. Při ní dochází ke vzniku sklerotických plátů, jež se nacházejí uvnitř samotných žil. Průtok krve je z toho důvodu omezen, což samozřejmě vede mimo jiné i ke zvýšenému riziku vzniku infarktu. Pozor je zapotřebí dát také na hypertenzi, tedy zvýšený krevní tlak. Ten se dlouhodobě neprojevuje, nicméně jeho důsledkem mohou být i potíže s erekcí. Zapomenout nelze ani na nadváhu. Mnozí lidé se dívají na diskuze o Viagře, ale většinou by jim stačilo shodit jen několik kilogramů.

Příčiny lze najít i v hlavě

Lidská psychika je velmi složitá. Jestliže nejste v pohodě, s největší pravděpodobností se to projeví v mnohých oblastech a jednou z nich je i sexuální stránka. Za vším může stát třeba nedostatečná péče ze strany partnera či partnerky, případně jejich změna. Touha se předvést vede tradičně k tomu, že nedokážete vůbec nic. Mnohdy za vším stojí i frekvence sexuální aktivity, jež může být velmi nízká, anebo naopak nadměrná. Extrémy rozhodně nejsou optimální.

Stres, kouření a další negativní faktory

Dnešní společnost je doslova prošpikována stresem, a to skoro všude. Jen si vzpomeňte, jak často se dostáváte v zaměstnání do stresových situací. Spousta činností, které musíte vyřešit v krátkém časovém okamžiku, vám na pohodě rozhodně nepřidá. Stejně tak se vyvarujte nadměrné konzumaci alkoholu, kouření a jiným kratochvílím. I ty totiž za erektilními dysfunkcemi stojí. Proto se vyplatí vyhnout se drinkům i nikotinu.

Hned několik řešení

Potíže s erekcí mohou mít hned několik řešení. Muži se za ně stydí, a proto hledají na internetu alternativy typu Viagry bez předpisu. Ano, na internetu existuje spousta přípravků. Mnohé zkušenosti mají uživatelé například s Kamagrou oral jelly. Jedná se v podstatě o generikum Viagry obsahující totožnou účinnou látku, jíž je sildenafil. Optimální volbou je porada s odborníkem. Lékař vám podá informace jak o Kamagře, tak i o klasické Viagře a jiných lécích podporujících potenci a erekci. Oba výrobky jsou však k dostání pouze na lékařský předpis. Kamagra není zatím v České republice schválená k prodeji. Kromě léků jako je  Viagra a Kamagra, je na trhu k dostání spousta doplňků stravy, podporujících erekci, které seženete i bez lékařského předpisu.

Musíte si přečíst