Domů Domácnost Potřebujete v dílně praktického pomocníka? Pořiďte si dílenský vozík

Potřebujete v dílně praktického pomocníka? Pořiďte si dílenský vozík

Zdá se vám, že ve vaší dílně pomalu zakopáváte o různé nástroje, ovšem když je potřebujete, tak samozřejmě nejsou k dispozici. Tento nepříjemný fakt lze přitom poměrně jednoduše změnit. Stačí, když si pořídíte spolehlivého němého pomocníka. Ne, dalšího člověka na mysli skutečně nemáme! Pořiďte si moderní dílenský vozík. Právě on se postará o dokonalé uspořádání různých nástrojů a nářadí. Na co všechno při jeho nákupu dbát?

Kvalitní zpracování konstrukce a koleček

Moderní dílenský vozík poznáte už jenom podle elegantního zpracování. Vyroben by měl být z kovu, nicméně rozhodně nesmí být nijak výrazně těžký. Pozor si dejte na modely, které mají ostřejší hrany. Stejně tak se vyplatí dávat pozor na přítomnost kvalitních koleček. Stoprocentně musí mít ložiska a být optimálně tlumená. Především v dílnách s nerovným povrchem nebude vozík s takovýmito kolečky příliš hlučný.

Důmyslné bezpečnostní prvky

Máte pocit, že dílenský vozík nemusí disponovat nějakými extra přehnanými bezpečnostními komponenty? Možná byste se divili, jaké nepříjemné úrazy mohou v důsledku manipulace s ním vzniknout. Spolehlivé dílenské vozíky musí být vybavené otočnou brzdou schopnou zajistit okamžité zastavení jakéhokoli pohybu. Stejně tak je nutná i přítomnost mechanismu zabraňujícího nechtěnému vysunutí zásuvek. Ty zůstanou na svém místě i v případě náklonu vozíku. Výborné je mimo jiné i madlo, za které vozík chytíte při jeho posunování na místo určené.

Dostatek úložného prostoru

V neposlední řadě dbejte i na celkové uspořádání interiéru dílenského vozíku. Některé modely obsahují pouze police. Optimální je kombinace jak právě polic, tak i zásuvek. Ty mohou být navíc sortovány takovým způsobem, aby se v nich jednotlivé nástroje uchytily.

Kde si nový dílenský vozík vybrat? Podívejte se do pestré nabídky společnosti POLAK CZ s.r.o.

 

Musíte si přečíst