Domů Volný čas Pokec s kamarády nepodceňujte

Pokec s kamarády nepodceňujte
Znáte to, setkání se s kamarády, abyste si pořádně popovídali. Bohužel jsme čím dál více zaměstnání nějakou prací, a tak už nemáme tolik času pro sebe, natož tak pro pokec s přáteli. Ovšem popovídání bychom rozhodně neměli podceňovat, neboť správný pokec je velice důležitý.

Je dobré mít svou studnu

Pokud máte opravdového přítele, měli byste si ho vážit a své přátelství stále utužovat, protože mít dobrého přítele je důležité, jelikož tento přítel vám může být jistou studnou, do které bude shazovat všechny své starosti i radosti. Mnoho lidí to podceňuje, avšak je opravdu důležité mít někoho, s kým se můžete podělit o veškeré své pocity. Ušetříte si tím mnohé, protože dobrý kamarád může být jako výborný psycholog. Výhodou je, že vám udělá stejnou službu jako psycholog, ale jistě bude mnohem levnější, protože dobrý kamarád od vás žádný honorář čekat nebude.

Dobrý přítel, dobrá nálada

I když vám je úplně nejhůře a myslíte si, že nic horšího už se vám stát nemůže, tak dobrý přítel vás dokáže postavit na nohy a mnohdy vám navodí i dobrou náladu. Mnoho lidí se samo nedokáže dostat ze svých problémů, a pokud nemají nikoho, komu by se svěřili, tak často upadají do depresí, což rozhodně nikomu nesvědčí. A právě proto, je tak důležité mít někoho, kdo vás vyslechne a podpoří. I když se to nezdá, tak opravdu to stačí říct nahlas a kousek smutku z vás opadne.

Vypsat se nepomáhá

Je mnoho lidí, kteří si myslí, že mají opravdové kamarády na různých sociálních sítích. Ovšem tento přítel vám s problémem opravdu nepomůže. Sice vás jistě nechá, aby mu svůj problém napsali, avšak to, že to někde napíšete, vám rozhodně nepomůže. Naopak může vás to ještě více trápit, neboť se budete bát, jestli to neuvidí někdo cizí. A je to úplně jiný pocit.

Když to jen napíšete na sociální síť, je to stejné, jako byste to napsali někde na kus papíru anebo sešitu a zavřeli si to do šuplíku. Vůbec se vám neuleví, ale hlavně budete mít stále podnět se k tomu vracet, protože to bude někde uloženo, což rozhodně není dobře. Někdo sice říká, že může pomoci napsat si problémy a starosti na papír a ten poté jej zapálit a může se ulevit, avšak je to velice individuální.

Pánské a dámské jízdy přikázány

Každopádně, že jednu pořádnou a trpělivou studnu máme doma, jsou to naše přítelkyně, naši manželé a jiné drahé polovičky. Ovšem někdy nastanou případy, kdy ani jim nemůžete říct úplně všechno, zejména pokud se to bude týkat jich samotných. A proto byste si čas od času měli vyrazit ven na pánskou či dámskou jízdu. Pravdou je, že když jdete jen ve dvou s opravdovým přítelem, stihnete si toho mnohem více říct a budete probírat i soukromější témata. Ovšem i hromadné postěžování na vaše drahé polovičky, může být nápomocné.

Jděte si popovídat se svým přítelem a hned vám bude lépe. Dobrý kamarád vás vytáhne i z velkých problémů a to jen pomocí dobrého pokecu.
Musíte si přečíst