Domů Móda Péče o tělo Podzim a zima je ideální pro fotodepilaci

Podzim a zima je ideální pro fotodepilaci
Mít hladké tělo bez nežádoucích chloupků je dnes společenskou nutností. Vyřešte problémy s holením jednou provždy fotodepilací. Chladné měsíce jsou pro tuto techniku ideální.

Fotodepilace je moderní technika, která vás nechtěných chloupků zbaví natrvalo. Jedná se o rychlou a bezbolestnou formu depilace, která s sebou nenese téměř žádná rizika. Fotodepilaci můžete odstranit chloupky nejen na nohou nebo rukou, ale také v citlivých partiích, na obličeji nebo na tříslech.

Fotodepilace se provádí speciálním intenzivním pulzním světlem. Světelným impulzem se folikul zahřeje na teplotu kolem 70°C, která je dostatečná na jeho likvidaci. Tmavý pigment uvnitř folikulu pohltí pulzní teplo a dojde ke zničení buněk uprostřed vlasového váčku. Tím dojde k trvalému poškození váčku a na ošetřeném místě už nemůže vyrůst další chloupek. Zasažené chloupky po několika dnech samy vypadnou.

Během zákroku je kůže před každým impulzem ochlazena, fotodepilace je tak velmi šetrnou technikou. Pokožka může během zákroku mírně zarudnout, to je však jen přechodné a maximálně do dvou dnů tyto nežádoucí příznaky vymizí. Doba potřebná k zákroku se liší podle velikosti ošetřované kůže, fotodepilace celého těla by vám však neměla zabrat více než hodinu času.

K efektivnímu výsledku je nutné fotodepilaci několikrát opakovat. Většinou jsou zapotřebí minimálně tři aplikace. Růst chloupků prochází dvěma fázemi – obdobím růstu a obdobím klidu. A jen opakovanou procedurou budete mít jistotu, že budou definitivně zničeny všechny chloupky. Pro chloupky v obličeji se doporučuje opakování zhruba po dvou týdnech, na ostatních částech těla zhruba po šesti týdnech.

Fotodepilace je sice rychlá a šetrná, přesto byste se měli před zákrokem vyhnout některým aktivitám, které mohou výsledek ovlivnit. Zhruba tři týdny před zákrokem i po něm byste neměli chodit na sluníčko ani do solária. Na podzim a v zimě už sluneční paprsky nejsou tak intenzivní, proto je právě toto období pro fotodepilaci nejvhodnější. Na nějakou dobu byste měli také zapomenout na samoopalovací krémy. Po zákroku je pokožka citlivá a UV záření může zvýšit riziko nežádoucích účinků a v některých případech může dojít ke vzniku pigmentových skvrn.

Fotodepilace je vhodná hlavně pro osoby se světlou pletí a tmavými chloupky. Pokud máte chloupky hodně světlé, fotodepilace váš problém pravděpodobně nevyřeší.

Zdroj obrázku: www.sxc.hu
Předchozí článekGalvanická žehlička
Další článekStaráme se o bižuterii

Musíte si přečíst