Domů Gastronomie Ochutnejte lahodnou kávu praženou na Slovensku

Ochutnejte lahodnou kávu praženou na Slovensku

Jen málokdo patří ke skupině osob, které nemají rády kávu. Většina z nás, milovníků kávy, si tento lahodný mok dopřává několikrát denně. Někdo jen ráno, jiný ráno a po práci, další ještě častěji. Aby nám ale dělala káva opravdovou radost, je potřeba mít takovou, která je chutná, voňavá, tvoří lákavou hustou pěnu a přináší příjemné povzbuzení.

Káva pro chuť i pro zdraví

Každý dnes už ví, že kvalitní káva je přínosná z více důvodů. Je zdravá, pomáhá v prevenci rakoviny, cukrovky, depresí ale také třeba v případě Parkinsonovy choroby. Je nápomocná při hubnutí. A také jeden šálek kávy obden si mohou dopřát i ženy čekající miminko. Anebo stačí použít bezkofeinovou kávu, která je stejně lahodná a mohou si ji s klidným srdcem dopřát těhotné, kojící ženy, ale také kardiaci a další, kteří se mají kofeinu vyhýbat.

Velkým přínosem je to, jak nás umí nakopnout. Přitom ráno bychom ji ale neměli pít mezi 8. – 9. hodinou, kdy naše tělo tvoří kortizol – stresový hormon. Stejně tak je tomu mezi 12. a 13. hodinou a půl šestou a půl sedmou k večeru.

Slovenská pražírna kávy

Na webových stránkách ebenica.cz na vás čeká pražírna kávy, která za svá vypražená zrnka získává vysoká ocenění. Třeba káva Intensivo je jedna z TOP10 espresso káv Evropy. Je zemitější, ale má sladkou čokoládově oříškovou chuť. Ostatně byla vítěznou v Great Taste 2020 v kategorii espreso. Anebo třeba káva Guatemala Acatenango, což je organická káva vonící jako bonboniéra a chutnající po karamelu, čokoládě a mandarinkách. Tato káva byla v roce 2020 soutěže Great Taste také oceněna jako vítězná v kategorii espresso.

Objednejte si některou z káv, kterou praží v pražírně kávy Ebenica. Uvidíte a hlavně ochutnáte, jak skvěle dovedou slovenské ručičky upražit kávu, připravit ji tak, že se budete rozplývat a její šálek si skutečně vychutnáte. Ať už bude zrnková nebo mletá, nemůžete sáhnout vedle.

Musíte si přečíst