Domů Ostatní Nikdy není pozdě začít budovat kariéru, a to ani s dětmi

Nikdy není pozdě začít budovat kariéru, a to ani s dětmi

Máte jedno či více dětí a chystáte se po mateřské opět do práce? Některé ženy mají to štěstí, že mohou nastoupit znovu na původní místo, kde jsou spokojené. Pokud mezi ně nepatříte, nedělejte si starosti. Čeká na vás spousta jiných možností a popravdě jste si lepší čas pro nástup do práce ani nemohla vybrat. Volných míst je momentálně spousta.

Zaměstnání by neměl být jen způsob, jak vydělat peníze. V ideálním případě by vás mělo bavit a naplňovat. Ne, nejde o žádné prázdné řeči, takhle to skutečně může fungovat. A jestli tomu nevěříte, je největší čas si ideální zaměstnání dle vašich představ najít, abyste nám mohla dát zapravdu.

Zamyslete se, co vás baví

Co jste chtěla dělat jako malá? Nemáte nějaké povolání, jejž jste si vždy přála vykonávat, ale z nějakého důvodu k tomu nakonec nedošlo? Začněte si plnit své sny. Pokud vás nenapadá, čím jste se chtěla živit kdysi, zapřemýšlejte o tom, co vás baví. Dnes si lze vydělávat peníze kdečím.

A jestliže opravdu nemáte tušení, jaké by mělo být povolání vašich snů, podívejte se na zajímavý test Poznej sám sebe, který připravil pracovní portál AirJobs.cz.

Klidně úplně změňte obor

Doba, kdy se vracíte do zaměstnání po mateřské, je nejvhodnější pro úplný restart kariéry. Možná by vás bavilo nové povolání, jež za vašich dob ještě neexistovalo. V ČR působí několik organizací, které pořádají vzdělávací akce v oblasti online světa, informatiky a podobných moderních témat. Některé se zaměřují výhradně na ženy, takže byste viděla, že v tom nejste sama. Určitě byste zírala, kolik žen se zamiluje právě do nějaké takové činnosti. A to předtím kolikrát studovaly něco úplně odlišného.

Nebo si vyberte podle výhodných podmínek

Chcete trávit více času s dětmi? I v takovém případě máte spoustu možností. Jsou firmy, kde vás nebudou nutit pracovat 40 hodin týdně, přesto si vyděláte slušné peníze. Někde vám umožní fungovat aspoň částečně z domu. Případně se můžete vydat na podnikatelskou dráhu. Nejdůležitější každopádně je začít své budoucí zaměstnání řešit. Prostudujte třeba nabídky práce na AirJobs.cz, zvažte možnost podnikání a vyberte si, co bude živit a bavit vás.

Musíte si přečíst