Kvůli hektickému režimu a mnoha povinnostem bývá obtížné mít jídelníček pod kontrolou. Jak tedy můžete mít jistotu, že přijímáte vše potřebné a váš organismus nestrádá? Jde to velmi těžko, ale nic není nemožné. Zlepšit složení svého jídelníčku můžete díky lahodným klíčkům.

Jak vyzrát na doporučení pro zdravé stravování?

Chcete zhubnout, dostat se do formy, nebo se zkrátka cítit lépe? Vyvážená strava je pro lepší kondici a pocit nepostradatelná. Ale všichni to známe: snadno se to říká, hůře dělá. Nemusíte rovnou počítat gramy a hledat výživové hodnoty v nejrůznějších tabulkách. Stačí se řídit svým instinktem a poslouchat své tělo, které si většinou samo řekne, když mu něco schází. Také se můžete pojistit a zařadit do svého jídelníčku potraviny, které se vyznačují vysokým obsahem důležitých živin. Superpotraviny jsou v poslední době skloňovaným tématem, ale nemusí se jednat zrovna o exotické, těžko dostupné suroviny. Zaměřte se na ořechy a semínka. Ještě prospěšnější jsou ve formě klíčků, na které nejen vegetariáni nedají dopustit. Klíčky jsou běžné v asijských zemích, ale i u nás postupně zdomácňují.

Klíčky jsou nedocenitelným zdrojem důležitých živin, především minerálů, vitamínů, antioxidantů, bílkovin a enzymů. Jejich nespornou výhodou je dobrá stravitelnost, což je potěšující zejména v případě luštěninových klíčků. Můžete tak do svého jídelníčku zařadit více luštěnin bez obav z nepříjemného nadýmání.

Klíčení zvládne každý

Klíčení je překvapivě jednoduché, proto je škoda kupovat klíčky v supermarketu, zvlášť když většinou mají to nejlepší za sebou. A vypěstovat si je doma je mnohem levnější. Nedocenitelná je v tomto ohledu praktická klíčící miska, která pro klíčky vytvoří ideální podmínky za vás.