Chcete se stát novopečeným sportovcem v rámci šílenství ze zasněžených vršků? Počítáte dny, kdy odzvoní podzimu a okol se zahalí do sněhových peřin? Ať už jste se svůj život rozhodli zasvětit stylu, kde hlavní roli sehrává skateboard nebo snowboard, tak jedno obě odvětví neodmyslitelně spojuje a tím je správný výběr prkna. Od této záležitosti se odvíjí celá vaše sezóna. Ne každý si může dovolit na jednotlivé ročníky zakupovat vždy snowboardy nové, proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti při jejich výběru. Především si musíte stanovit jasný koncept, kterým se budete ubírat. Pro každý styl jízdy je zde úplně jiný druh prken. Nabízí se následující známé stylově odlišné varianty.

Dle použití snowboard prkna

Freestyle – Pro tento styl jízdy si zvolte raději po kratších a zároveň měkčích prknech. Z tohoto pohledu nemůžeme nejinak, než doporučit Ride snowboard nebo Burton Snowboard značku, které produkuje jedny z nejlepších prken pro toto využití vůbec. Jsou snadno ovladatelné, což ocení především úplní začátečníci.

Allaround – tento typ stylu vychází z tradičních sjezdovek, kde se počítá se skoky a zároveň se samozřejmě neopomíjí na možnost vyjetí do sekce freeride. Jde o odolné prkno, které přináší pocit bezpečí a do jisté míry i komfortu. Jedná se o produkty pro mírně pokročilé až pokročilejší jezdce.

Freeride – zde vás budou nejspíše zajímat prkna pro opravdové experty. Jde o delší prkna, které mají ve většině případů posunutá vázání více dozadu. Je tomu proto, že v jízdě v hlubokém sněhu jde o skvělého pomocníka při hledání stability.

I kromě výše uvedených značek můžeme doporučit i nitro snowboard, jejichž výrobky si též oblíbili Freestyle jezdci.

Zdroj obrázku: www.sxc.hu