Domů Domácnost Nakupujeme masožravky

Nakupujeme masožravky
Masožravé rostliny jsou velmi zajímavé a jejich pěstování si získává stále více příznivců. Ať už je kupujete pro sebe nebo jako dárek pro někoho jiného, buďte při nákupu obezřetní a dodržujte několik pravidel. Jen tak budou tyto netradiční rostliny dělat radost.

Rostlinku si před nákupem důkladně prohlédněte. Masožravka nesmí být přischlá. Povadlé květiny se suchým substrátem nekupujte, nemusí se už totiž vzpamatovat.  Také si všimněte, kde jsou rosliny v obchodě umístěny. Každý dobrý prodejce ví, že masožravky chtějí hodně světla. Jsou-li kytky déle než týden ve stínu, mohou být natolik slabé, že brzo uhynou.

Při koupi zapátrejte také po původu rostliny. V obchodech dnes běžně dostanete rostliny z Holandska. Ty jsou levné a pěkné, ale nejsou příliš odolné. Jsou pěstovány ve vyteplených sklenících v podmínkách, které zaručují rychlý růst. Takové rostliny jsou choulostivé, špatně snášejí jakékoliv změny a mnoho z nich po převozu do obchodu brzo umírá.

Rostliny raději nakupujte u českých osvědčených pěstitelů, kteří pěstují květiny v našich tradičních podmínkách. Za květinu zaplatíte sice o něco víc, ale o to delší dobu vám bude dělat radost.
Musíte si přečíst