Domů Volný čas Na výlety už nemusíme, vše je v počítači

Na výlety už nemusíme, vše je v počítači
Poslední dobou se velice rozvil trend nejen s knihami, ale i s online prohlídkami různých míst, takže na internetu si můžete udělat virtuální prohlídku do mnoha zajímavých lokalit. Ovšem, je to správně?

Když je všechno na počítači, kam půjdeme?

Pravdou je, že když má člověk možnost udělat si virtuální procházku daným místem na internetu, tak už uvidí, co chtěl a nebude ho lákat udělat si zde výlet, což je velká škoda. Jednak upadne cestovní ruch, ale hlavně lidé budou trávit mnohem méně času venku, ale více na internetu, což rozhodně není správné ani pro tělo ani pro organismus. Proto by měla být některá místa skrytá, budou lidi více lákat a možná je to donutí vyjít si ven na procházku či si udělají malý výlet.

Podívám se, zda to stojí za to

Pravdou je, že ona online prohlídka na internetu může mít i své výhody. Člověk se může dopředu podívat, co na daném místě je a zda to vůbec stojí za návštěvu. Po případě bude vědět, do čeho jde a nemůže být zklamán. Může to mít výhodu i v tom, že si předem zmapuje terén a lépe se připraví, například když na internetu uvidí, že zde není asfaltová cesta, ale jen nějaká kamenitá, tak si vezme pevnější obuv a podobně.

Na internetu to nezažijete

Pokud se podíváte na internet, tak si musíte uvědomit, že jen pohled je stejný, avšak zážitek a atmosféra jsou úplně jiné, když sedíte doma u počítače, než když jste přímo na místě. Ať už se třeba podíváte na nějakou horu, tak nikdy nebudete mít stejně dobrý pocit, jako když si ji poctivě vyšlapete pěšky. Naopak když se jedná například o nově zpřístupněnou online prohlídku do Osvětimi, tak u počítače to s vámi nemusí nic udělat, ale když jste na místě, tak to s vámi opravdu pohne, neboť zde je úplně jiná atmosféra, dýcháte jiný, těžký vzduch a podobně. A pokud tento zážitek nezažijete, tak o mnohé přijdete.

Byli jste tam?

Nabízí se otázka, zda může člověk říct, jestli na daném místě byl či nikoliv, když si člověk zapne pouze internet. Je to velice složité, neboť na internetu opravdu vidíte úplně všechno a jdete téměř krok po kroku, takže si dokážete dané místo velmi dobře prohlídnout, avšak jak už bylo výše zmíněno, tak přicházíte o velký zážitek, dojem, pocit, prostě něco navíc, co dostanete až na místě. Nejspíše je to jen věc názoru, zda člověk může říct, že to místo navštívil, i když mu stačilo pouze zapnout počítač, avšak pokud bychom to měli brát doslovně, tak musíte místo opravdu skutečně navštívit, abyste si mohli říct, že jste zde byli.

Nechte se překvapit

Pokud si chcete výlet opravdu užít, tak byste měli prostě jet, bez toho aniž byste se předem doma dívali na nějakou virtuální prohlídku a podobně. Někdy může být zajímavé podívat se na internet, až když z výletu přijdete, abyste mohli porovnat, co je opravdu stejné a co se mírně liší. Každopádně je to lepší, než se dívat dopředu, protože pak už budete vědě, co vás čeká a mnohé to nudí.

Online prohlídky mohou ušetřit spoustu času a starostí, avšak přijdete o to nejcennější a tím je perfektní zážitek z výletu. Nenechte se ochuzovat a běžte na výlet.
Musíte si přečíst