Domů Ostatní Na pohřeb je dobré mít našetřeno

Na pohřeb je dobré mít našetřeno
Pohřeb vždy v člověku vyvolá obrovský smutek a deprese, avšak i to k životu bezpochyby patří. Jen ti, kteří se smrtí blízkého setkali, mohou vědět, jak je těžké obstarat pohřeb. Jednak je to velký tlak na psychiku člověka, na jeho čas a bohužel také na jeho peněženku.

Aby byl pohřeb co nejlevnější

Je to opravdu téma, o kterém se velmi špatně mluví, ale mnozí lidé vybírají i pohřeb podle toho, kolik stojí. V případě, že chcete, aby byl pohřeb co nejlevnější, tak musíte udělat ten, na který nepřijdou žádní pozůstali, protože mrtvého blízkého necháte jen zpopelnit bez účastí rodiny. V tomto případě ušetříte nejen na květnové výzdobě a smuteční hostině, ale také můžete zakoupit levnou ekologickou rakev, protože se nebude nikde vystavovat. Pravdou je, že i za tento chudý pohřeb utratíte téměř deset tisíc, protože je třeba zaplatit odvod a manipulaci s mrtvou osobou a hlavně samotné zpopelnění, jehož částka je regulovaná státem. Mimo jiné jsou kolem toho jisté administrativní věci, které za vás vykoná pověřená osoba, avšak i ta bude požadovat za své služby jistý finanční obnos. Informace o notářském řízení a další praktické rady najdete na stránkách pohřební služby Praha.

Pohřeb jako král

Výše pohřbu není mezena, existují lidé, kteří se chtějí se svými blízkými opravdu rozloučit ve velkém stylu a jsou schopni investovat opravdu velkou částku. Je to chvályhodné, avšak pokud uděláte smuteční hostinu, na kterou hosty necháte odvést, mimo jiné nebudete šetřit na rakvi a vyberete krásný a kvalitní materiál, necháte svého blízkého rozloučit se s oblíbenými písněmi a patřičnou výzdobou, tak zjistíte, že si budete muset na pohřeb i vypůjčit. Není divu, když pořádně honosný pohřeb může stát až sto tisíc korun, což rozhodně není malá částka.

Cenu zvyšuje i doba do pohřbu

Je samozřejmé, že cena pohřbu roste s výzdobou a kvalitou rakve, avšak jsou i jiné aspekty, díky kterým cena rychle a prudce stoupá. Jedním z těchto aspektu je doba od smrti do pohřbu. Mrtvý člověk nemůže zůstat kdekoliv, naopak se musí o něj opravdu dbát, a proto se dává do chladírny, za kterou byste první dva dny neměli zaplatit. Avšak v případě, že se doba pohřbu prodlouží, tak bude muset daná osoba být uložena do mrazicího boxu, kde jsou vyšší náklady, které budete muset sami zaplatit.

Nemůžete si dovolit honosný pohřeb

Většina lidí chtějí udělat co nejpěknější pohřeb, aby tomu člověku věnovala patřičnou úctu a rozloučení, avšak je pravdou, že hodně rodin si nemůže dovolit platit takto vysoké náklady. Nemusíte se cítit blbě, protože honosných a opravdu drahých pohřbů je jen hrstka, takže pokud uděláte nějaký průměrný pohřeb, nikoho tím neurazíte a zároveň se rozloučíte s tím, který vám odešel.

 

Pohřeb je depresivní sám o sobě, a pokud má člověk řešit ještě finance, moc mu to nepřidá. Avšak bohužel i tyto situace běžně nastávají, a tak je nutné se s nimi poprat.
Musíte si přečíst