Domů Krása a kosmetika Mýty o vypadávání vlasů

Mýty o vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů je problém, který trápí nejednoho z nás. Možná, že se s ním potýkáte i vy a zkoušíte všechno možné, abyste zabránili nejhoršímu. Neděláte však zbytečné chyby? S řídnutím kštice je totiž spjata řada mýtů, které mezi lidmi kolují. Pojďme se na ně podívat zblízka.

Vlasy padají každému

Ano, to je sice pravda, avšak v průměru nám jich denně vypadne asi okolo stovky. Pokud ale pozorujete nadměrné vypadávání vlasů a jejich zvýšený výskyt na polštáři, ve vaně či ve sprše, pak se může jednat o první známky plešatění.

Kartáčování vadí

Česání vlasů kvalitními kartáči nijak vaše prameny neohrožuje. Ba naopak, jemným kartáčováním stimulujete vlasovou pokožku, zlepšíte její prokrvení a podpoříte rychlejší růst vlasů. Nic se však nemá přehánět – nadměrné množství tahů kartáčem totiž může způsobit jejich lámání a trhání. Odborníci doporučují kartáče s kvalitními štětinami, s rozčesáváním začněte vždy od vrcholu hlavy a pokračujte po konečky vlasů.

Stres za to nemůže

Stres ničí vaši hřívu, o tom není pochyb a lékaři to jenom potvrzují. Především různé psychické otřesy, které proděláte, vedou k nadměrnému padání. Obvykle k němu dochází po asi dvou až třech měsících po překonání obtížné situace, třeba i nemoci nebo u žen často po porodu. Většinou se jedná o dočasné plešatění.

Na vině je čepice

Pravděpodobně nejčastější báchorka, se kterou se setkáváme. Vznikla zřejmě záměnou příčiny a následku. Nejrůznější pokrývky hlavy totiž plešatění nevyvolávají, ale slouží k jeho zakrytí. Vlasové cibulky jsou schované hlouběji v pokožce a pokrývky hlavy na jejich činnost nemají vliv.

Vlasy ubývají ve velkých chuchvalcích

Také toto tvrzení se nezakládá na pravdě. Vypadávání vlasů hlavně u mužů probíhá postupně a často nenápadně, dochází k tomu, že jsou nahrazovány jemnými, tenkými chloupky.

Plešatí jen muži

Ačkoli je plešatění spojováno hlavně s muži, týká se nadměrné vypadávání vlasů i žen. Údajně postihuje až čtyřicet procent z nich, hlavně s přibývajícím věkem vlasový porost ubývá. Nutno také podotknout, že dámy tuto skutečnost snáší daleko hůře než muži, jsou jí mnohem více frustrovány.

Jak ze začarovaného kruhu ven?

Kromě úpravy životosprávy je třeba zařadit účinné prostředky profesionální vlasové kosmetiky, které padání zastaví. K dispozici jsou různé šampony, kondicionéry či séra na podporu růstu vlasů, která mohou problém zmírnit či zastavit. Tak nenechávejte řešení na poslední chvíli a začněte jednat hned teď!

Musíte si přečíst