Domů Domácnost Mravenci a moli v bytě

Mravenci a moli v bytě
I když se o svou domácnost budete starat sebe líp, čas od času se může stát, že se u vás zabydlí nevítaní hosté, mravenci a moli.

Moli se mohou usídlit buď ve skříni na potraviny nebo ve vašem šatníku. Potravinový mol má na křídlech tmavé skvrny a líbí se mu hlavně ve strouhance, mouce, vločkách nebo rýži. Nepohrdne ale ani příbytkem v sušených houbách a někdo dokonce v tropickém ovoci.  Pokud mola objevíte, vyhoďte všechny napadané potraviny. Skříň důkladně umyjte a pořiďte si na potraviny dobře uzavíratelné dózy.

Má-li mol stříbrná křídla, je to mol šatní. Největší škody na vaší garderóbě nezpůsobí  motýlek, ale jeho larvy. Na jejich vyhubení pomohou speciální spreje nebo protředky v sáčku nebo gely, které koupíte v každé lepší drogerii.Čas od času skříně vyprázdněte, vymyjte. Zapomeňte na starý zvyk vyskládat police papírem, ten může sloužit jako úkryt. Oblečení do skříně ukládejte vždy suché a čisté.

Pokud doma najdete mravence, budou to nejčatěji faraoni. Zbavit se jich můžete opět speciálními prostředky na lezoucí hmyz nebo můžete vyzkoušet osvědčené recepty našich babiček a do mravenčí stezky položit něco silně aromatického například hřebíček, majoránku nebo cestičku posypat kypřícím práškem. To se mravencům určitě líbit nebude.

Zdroj obrázku: www.sxc.hu
Předchozí článekGarážová vrata světové kvality
Další článekPsaní kdysi a dnes

Musíte si přečíst