Domů Volný čas Milujeme knihy!

Milujeme knihy!
Dnes je sice úplné minimum lidí, kteří svůj volný čas rádi tráví čtením knih. Ovšem stále se jich pár najde a právě tito lidé si mohou vychutnat pár maličkostí, které jejich chvilku u knihy udělá ještě příjemnější. Někdy stačí jen detail, aby byl váš volný čas dokonale strávený.

Na záložce záleží

Znáte to, když si čtete knihu a najednou třeba někdo zazvoní a vy musíte rychle vyběhnout otevřít, tak knihu položíte na stolek a jdete se věnovat návštěvě. Ovšem když se večer či při odchodu návštěvy budete ke knize chtít vrátit, tak budete mít problém, protože nebudete vědět, kde jste skončili, a právě proto je důležité mít záložku do knihy. Pravdou je, že někteří rychle popadnou nějaký kus papíru a strčí ho do knihy, což je sice účelné, avšak není to ono. Daleko lepší pocit navodí záložka vašeho oblíbeného motivu, například sova sedící na knize je originální a krásná.

Kniha musí být krásná

Knihy jsou mnohdy málo ceněné, avšak ti správní milovníci si na své knihy potrpí. Rozhodně by nikdy nedopustili, aby se na jejich oblíbené četbě snídalo a podobně. Takže žádný kniha nesmí být ani špinavá ani skrčená, k tomu vám může dopomoct správný obal. Jednak zachytí veškeré nečistoty, ale také může ostatním skrýt, co čtete a vy se uděláte trochu tajemnými.

Teplá voda, oblíbená kniha značí krásný večer

Spousta lidí se cítí příjemně v teplé lázni, a proto zde chtějí strávit trochu větší chvilku. Tuto chvilku si můžete ještě zpříjemnit a to četbou své oblíbené knihy. Správní milovníci knih jsou na své knihy opatrní, a tak se bojí vzít si knihu do koupele, aby si knihu nezamočili. Ovšem pro tyto případy existuje speciální držák na knihy do vany. Díky tomu si můžete klidně číst knihu i ve vaně, aniž byste museli bát, že si knihu poničíte.

Posaď se a vybírej

Dokonce existuje křeslo, do kterého se můžete po náročném dni posadit. Právě tohle křeslo je pro milovníky knih úplným rájem, protože z každé strany má police pro vaše oblíbené knihy. Takže se jen posadíte a nemusíte nikde odcházet, jen prostě sáhněte do jakékoliv police a dostanete výbornou četbu. Rozhodně to má mnoho výhod, jednak každý čtenář najde svůj ráj, ale zároveň bude vaši domácnost zdobit opravdu originální doplněk.

Knihomol anebo úchylka?

Existuje spoustu bytových doplňků, které mají motiv knihy, ať už se jedná o ložní prádlo, závěs do koupelny či obal na stolní počítač. Knihy se prostě objevují na mnoha doplňcích, avšak nemůžeme někoho označit jako knihomola či milovníka knih, jen proto, že má doma prostěradlo, které vzhledem připomíná knihu. Člověk, který opravdu rád stráví čas s knihou v ruce, se rozhodně pozná jinak. Kromě velmi pěkné a velké knihovny plné knih bude mít i přehled o knihách, respektive o tom, co se v nich píše. A ve většině případů jsou to velice inteligentní lidé s dobrou češtinou.

 

Milovníků knih je čím dál méně, což je velká škoda. Ovšem nebojte se objevovat, jaké to je odpočinout si v dobrém příběhu.
Musíte si přečíst