Domů Gastronomie Kvalitní rum nesmí chybět v žádné domácnosti ani na zahradní party

Kvalitní rum nesmí chybět v žádné domácnosti ani na zahradní party

I když se říká, že rum je spíše mužské pití, vyberete-li si kvalitní značku, zachutná i mnoha ženám. Navíc se přidává jako nepostradatelná přísada do mnoha koktejlů, které jsou v letním období velmi žádaným drinkem na oslavách, v barech i na party.

Jestliže nevíte, který je jednoduše delikátní, zvolte rum Diplomático Reserva Exclusiva, nebo se nechte inspirovat dalšími na soutěžích oceňovanými rumy, jako jsou kupříkladu Botran Solera 18 Rum z Guatemaly, Diplomático Aňejo zrající v dubových sudech nebo Puntacana XOX 50 Aniversario, což je luxusní směs rumů, které zrály 25 – 30 let v sudech.

Pečlivý výběr rumu

Přední je, abyste věděli, k čemu chcete rum použít. Proto je ideální mít doma jak rum pro míchání drinků, k čemuž se hodí bílý rum neboli Blanco, tak rum tmavé a zlaté barvy s označením Sipper. Pravé rumy jsou vyráběny z řepy a cukrové třtiny převážně v zemích jako je Indie, Karibik či Austrálie.

Chcete-li skutečně kvalitní rum, nekupujte ten, který je vyroben u nás. Ve skutečnosti si „dopřejete“ ochucený bramborový líh.

Vychutnejte si rum dle sebe

Někomu chutná rum pokojové teploty, někdo si jej v dlaních zahřeje, aby se uvolnily všechny jeho složky, jiný si jej může zchladit kostkou ledu a zdůraznit tak jeho kořeněné tóny nebo jej lze zředit pár kapkami vody a tak jej zjemnit.

V každém případě byste si jeho pití měli vychutnat, doma ani v restauraci se nehodí luxusní rum „exnout“.

Vyzkoušet můžete např. velmi oblíbený rum Legendario Ron Dorado nebo třeba kubánský rum či již zmiňovaný rum Diplomatico.

Samozřejmě si můžete připravit i míchaný drink. Stejně tak je u některých druhů doporučováno vhodit do skleničky plátek pomeranče nebo lístky máty.

K nejrozšířenějším rumovým koktejlům pabří Mojito, Daiquiri, Piňa Colada nebo třeba Cuba Libre.

Vyberte si z mnoha akčních nabídek na winehouse.cz a vychutnejte si sílu chuti exkluzivních rumů.

Musíte si přečíst