Domů Zdraví Kvalitní matrace pro zdravý spánek

Kvalitní matrace pro zdravý spánek

Zdravý a kvalitní spánek je důležitý pro lidský organismus. Během spánku dochází ke klíčovým regeneračním procesům a tělo se připravuje na další den. Pokud spíme málo nebo nekvalitně, negativně se to promítá do našeho života. Faktory, které ovlivňují kvalitu spánku, jsou zvolení správné matrace, vhodné prostředí pro spaní, klid a další. Pojďme se detailně zaměřit na to, proč je právě výběr správné matrace klíčový pro skutečně zdravý spánek, který vás nabije energií.

Rozdílná tvrdost a pružnost

Matrace se liší především svojí tvrdostí a pružností. Každému vyhovuje něco jiného a proto je dobré vyzkoušet si, jak tvrdá matrace vám vyhovuje nejvíce. Všechny nabízené matrace splňují důležité požadavky na správnou polohu zad a kvalitní podporu páteře při ležení.

Použitý materiál

Vhodným materiálem je například molitan, který se dá skvěle využít i v jiných věcech. Kromě použití do matrací, je využití molitanu časté v sedácích, pohovkách a dalších. Matrace vyrobené z molitanu nabízí klasickou a stabilní tvrdost a zaručují maximální pohodlí během spánku. Měkký molitan je vynikajícím materiálem, který se hodí jako měkký sedák nebo izolace téměř kamkoliv.

Prodyšnost

Správná matrace by měla být dostatečně prodyšná, aby tělo a pokožka mohla dýchat. Tuto vlastnost oceníte hlavně v létě, kdy správná matrace nebude zbytečně hřát a nebudete se na ní zbytečně pocit. Prodyšnost však na druhou stranu neznamená, že by matrace propouštěla zimu.

Kde vhodnou matraci sehnat?

Výběr matrace je velmi důležitý, ale pokud nevíte, kde hledat, je objevení správné matrace téměř nemožné. Vybrat a objednat si můžete z pohodlí domova. Internetový obchod zaručuje dlouhou tradici v prodeji molitanu a samotných matrací. Při nákupu nad více než 2 000 korun máte dopravu zdarma. Ceny za nabízené zboží jsou opravdu výhodné a pro objednávku si nemusíte nikam jezdit, ale přijede až přímo k vám. Pokud ale chcete, můžete si zboží osobně vyzvednout v Liberci. Pestrý sortiment zajišťuje, žer si vybere téměř každý a existuje i možnost nařezání molitanu na míru podle vašich požadavků.

Musíte si přečíst