Domů Krása a kosmetika Kurz permanentní make-up: Více služeb přitáhne více klientů

Kurz permanentní make-up: Více služeb přitáhne více klientů
Pokud budete chtít svou kosmetickou praxi obohatit o nový kurz, permanentní make-up by rozhodně neměl chybět. Vůbec nejžádanější je tetování obočí, ovšem permanentní úpravy mají mnoho dalších variací. Co všechno by mohlo vaše studio v tomto směru nabídnout a tím přilákat klientelu?

Dvě techniky pro permanentní obočí 

Proč vlastně nás ženy tolik přitahuje právě permanentní make-up obočí? Protože si instinktivně uvědomujeme, že kvalita obočí silně ovlivňuje vzhled. Jestliže je plné a přirozeně výrazné, polovina úspěchu je zaručena.. 

Využijte toho. Ve vašem studiu můžete zákaznicím nabídnout dvojí techniku permanentního obočí. Ta první vytvoří pudrový efekt a obočí jakoby mělo nalíčené stíny. Je plné a má sytou barvu. To ocení především mladé ženy, které se rády líčí a s obočím si chtějí si ušetřit práci.  

Druhou metodou je vláskování, neboli microblading. Slouží především pro doplnění chybějícího,nebo  příliš tenkého či světlého obočí. Vytváří velmi přirozený efekt a určitě osloví ty klientky, které touží po vlastním dokonalém obočí.

Vláskování je o něco náročnější technika, protože každý chloupek se tetuje zvlášť. Je při něm už potřebná jistá zručnost. Chloupky musí opravdu působit 3D dojmem a nikdo nesmí poznat, že nejde o přirozené obočí. Správný kurz by vás měl toto všechno naučit.

Další způsoby jak rozzářit oči

Obočím to rozhodně nekončí i když je tím nejdůležitějším prvkem. Pokud si bude klientka přát prohloubit a projasnit pohled, pak bude potřebovat také permanentní make-up očních víček.

Linka kolem řas neslouží jen jako součást líčení, ale dokáže zamaskovat chybějící řasy a dodat hustotu těm přirozeným. Proto je to druhá nejoblíbenější varianta permanentního make-upu. Kurz by vás měl mimo jiné naučit, jaké oční linky budou slušet kterému typu tváře, abyste zákaznicím dokázaly vždy správně poradit. 

To, co dělá ženy často zbytečně staršími, bývají kruhy pod očima. Někdy jsou tak výrazné, že se obracejí na specialistky, aby jim od nich pomohly. Permanentní make-up nabízí řešení i v těchto situacích. Kamufláž kruhů pod očima je dalším krokem pro získání jasného a krásného pohledu a neměla by proto chybět na seznamu služeb studia s permanentním make-upem.

Permanentní make-up zajistí dokonalou pleť i rty

Ne vždy se ženě poštěstí, že má dokonalou pleť, která nepotřebuje ani stopu make-upu. Většinou je tomu spíš naopak a tak se ženy musí celý život každý den líčit. Permanentní make-up nicméně nabízí metodu BB perfect skin, kdy se pigment aplikuje na celý obličej. To pomáhá  sladit tón pleti a zamaskovat skvrnky a jizvy.

Kurzy permanentního make-upu nabízí školení také na tetování rtů. Díky němu budete moci zákaznicím nabídnout efekt plných šťavnatých úst, které  budou trvale vypadat jako přetřené leskem, nebo jemnou rtěnkou. tento kurz využijete při pomoci těm vašim klientkám, jejichž rty nemají jasné kontury, nebo je trápí povislé koutky. 

Na své si přijdou i muži, které trápí plešatění

Permanentní make-up nemyslí jen na ženy a i vy můžete svou klientelu rozšířit o mužskou část populace. Muže nejvíce trápí plešatění. To jim pomůže zamaskovat trichopigmentace. Tetování vlasů se volí například ve chvíli, kdy se dělají kouty nebo se objeví nerovnoměrně prázdná místa po vypadávajících vlasech. 

Pokročilé specialistky, které chtějí svou praxi opravdu povýšit na úroveň komplexních služeb, zaujme i kurz permanentního make-upu na kamufláž defektů pleti. Jde o techniku, kterou využijete, jestliže budete chtít zákaznicím esteticky maskovat jizvy po různých úrazech, strie a další nedokonalosti kůže. 

Jste už pokročilá nebo začínající specialistka na permanentní make-up? Jaký kurz by seznamu vašich služeb pomohl?

 
Musíte si přečíst