Domů Domácnost Spotřebiče Když vás přepadne chuť na smažené

Když vás přepadne chuť na smažené

I když v dnešní době se klade velký důraz na zdravý životní styl a správné stravování, klasickou českou domácnost si prostě bez řízků či jiných smažených dobrot neumíme představit. Pokud i vy občas takto zhřešíte, určitě oceníte fritovací hrnec, který vám přípravu pokrmů značně urychlí.

Pomocník do domácnosti

Možná si říkáte, proč pořizovat fritézu, když smažit můžete jednoduše na pánvičce. Vše tkví ve způsobu, jak se jídlo připravuje. Při použití pánve se jídlo smaží mnohem delší dobu, než když použijeme fritézu. To znamená, že do sebe natáhne dvakrát tolik oleje. Navíc, pokud děláte oběd pro celou rodinu, tak u pánve strávíte celé dopoledne, zatímco fritéza si s tím hravě poradí za pár minut.

Jiná chuť jídla

Rychlost není jediná výhoda fritézy. Pokrmy, které v nich připravíte, chutnají daleko lépe než při smažení na pánvi. Jak už jsme zmínili, při fritování totiž nedochází k nadměrnému nasátí oleje, proto výsledné jídlo je křupavé, masa si díky krátké době přípravy udrží šťavnatost, a zelenina nebude rozbředlá.

Jaký fritovací hrnec vybrat?

Na trhu je na výběr několik druhů. Je třeba vzít v úvahu, pro kolik lidí v něm budete vařit. Od toho se odvíjí velikost. Z hlediska trvanlivosti je lepší hrnec s větším objemem, můžete v ní totiž připravit větší množství jídla najednou a tak projde olej menším počtem smažících cyklů.

Dejte na kvalitu

Pokud toužíte po spolehlivém a cenově dostupném přístroji, tím pravým pro vás bude Orava FR 101. Má velmi jednoduché ovládání, díky kterému si za pár minut budete moct vychutnat vaše oblíbené dobroty. Má mechanický termostat a nastavitelný časovač. O bezpečnost při manipulaci se postará tepelně izolovaný povrch fritézy. Samozřejmostí jsou světelné indikátory, které se zapínají při spuštění. Objem činí 2 litry, což vám bohatě postačí pro celou rodinu. Celý průběh fritování také můžete sledovat skrz průzor ve víku.

Pokud vás fritovací hrnec Orava FR 101 zaujal, můžete si jej pořídit na www.orava.cz za 1099 Kč.

Musíte si přečíst