Domů Zdraví Kde se rodí sny

Kde se rodí sny
Sny vznikají v podvědomí a jsou reakcí na to, co ten den zažíváme, na co myslíme a co řešíme. Říká se, že po těžkém jídle nebo alkoholu se nám zdají nehezké sny, proto bychom se neměli před spaním přejídat nebo ve větší míře popíjet. Většinou se stává, že máme-li nějaký velký problém v reálném životě, máme o tomto problému i sny a ve snech problém řešíme. Někdy se nám stane i fakt, že ve snu najdeme skutečně řešení.

Zdát se nám ale také mohou sny, které nám řeknou, co se zrovna stane. Určitě se to stalo každému z nás, že se nám o něčem zdálo a to se nám potom i opravdu stalo. Jsou to takzvané předpovídající sny. Většinou se ale jedná o drobnosti, které nás nijak zvláštně neovlivní.

Sny provázejí každého z nás a je jedno, zda si sen pamatujete, či nikoliv. Někdo si myslí, že nesní, ale to je mylná představa. Sníme všichni a to při každém spánku, jenže někdo po probuzení své sny okamžitě zapomíná, jiný si je pamatuje. Sníme jak my lidé, tak i zvířata. Stačí je občas pozorovat při spánky, kdy můžete vidět, jak se například snaží jakoby běhat a podobně.

Během snu může docházet k příjemným chvílím, ale také k věcem, které nás děsí, bojíme se jich, nebo se nám mohou zdát sny, které nedávají vůbec žádný smysl. Sny se rodí v limbickém systému mozku, kde se tvoří několik navzájem tvořících částí.

Ve snu se setkáváme s různými pocity, které nám připomenou minulost, přítomnost, ale sny nás také mohou dovést i do budoucnosti. Naše podvědomí je důsledkem toho, co se nám zdá. Zdát se nám může také o lidech, které opravdu nenávidíme, ale ve snu jsme například jejich partnery.

Co konkrétně váš sen znamenal a co vám chtěl říct, se můžete dočíst ve snáři, kde si najdete slovo, které váš sen nejvíce charakterizovalo a od něj pak odvodit výklad vašeho snu. Většinou samotný výklad nemá moc společného s tím, co se vám zdálo. Jedná se o věci naprosto rozdílné.
Předchozí článekKde se zasnoubit
Další článekCo se klukům nelíbí na holkách

Musíte si přečíst